158733
10:16 9.022024

На Закарпатті відбулася засідання групи раннього втручання

Життя 619

Послуга раннього втручання – важлива підтримка для родин, які виховують дітей з інвалідністю чи ризиком виникнення порушень у розвитку. Кваліфіковані спеціалісти можуть суттєво допомогти скорегувати певні моменти психоемоційного та фізичного розвитку малечі від народження до 4 років.

На Закарпатті є чотири команди фахівців з раннього втручання, які готові працювати із сім’ями, котрим необхідна ця послуга. Такої допомоги в області зараз можуть потребувати майже 3 300 дітей.

Послугу раннього втручання потрібно наблизити до місць проживання сімей з дітьми, яким необхідна така підтримка. Для цього першочергово треба збільшити кількість команд і тренерів. На цьому під час засідання обласної робочої групи з питань розвитку системи раннього втручання наголосив Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОВА.

«Розвиток раннього втручання в період війни набуває особливого значення, адже йдеться не тільки про надання допомоги дітям, а й психоемоційної підтримки батькам. Наше завдання – налагодити системний, якісний і своєчасний механізм отримання послуги на місцях», – зазначив Петро Добромільський.

За його словами, для цього необхідно залучити керівників громадських організацій. Також важливо інструктувати батьків щодо раннього виявлення у дітей порушень розвитку або ризику їх виникнення і необхідності своєчасного звернення до спеціалістів.

Зараз на Закарпатті команди спеціалістів з раннього втручання працюють в Ужгороді, Міжгір’ї, Сваляві, Дубовому та виїжджають на домашні візити. Також вони проводять онлайн-консультації з тими сім’ями, котрі вимушено проживають за кордоном.

Від початку повномасштабного вторгнення до закарпатських фахівців звернулося 140 родин, серед яких 18 – з-поміж вимушених переселенців. Зокрема, допомогу з раннього втручання отримують 6 сімей військовослужбовців.

Про це інформує Закарпатська обласна військова адміністрація.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини