158647
13:44 7.022024

Міністерство освіти України надало відповідь Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству на питання щодо використання мов нацменшин в освітньому процесі та забезпечення перекладу мультипредметних тестів

Життя 1530

Міністерство освіти і науки України надало відповідь Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству. Йдеться про питання, надіслані товариством у січні, і стосуються вони проблеми використання мов нацменшин в освітньому процесі та забезпечення перекладу мультипредметних тестів.

Щодо забезпечення перекладу мультипредметних тестів мовами національних меншин для випускників закладів загальної середньої освіти, у листі міністерства зазначається, що, згідно із Законом України про повну загальну освіту, «завдання роботи зовнішнього незалежного оцінювання укладаються державною мовою. За бажанням особи, яка здобуває або здобувала повну загальну середню освіту іншою мовою, завдання надаються у перекладі відповідною мовою, крім завдань навчальних предметів мовного компонента».

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2024 році заплановано здійснити переклад мультипредметних тестів мовами національних меншин для випускників закладів загальної середньої освіти наступних предметів: історія України, математика, біологія, хімія, географія та фізика для тих вступників, які здобували загальну середню освіту мовами національних меншин, зокрема, угорською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.

Щодо використання мов нацменшин в освітньому процесі, міністерство повідомляє, що 8 грудня 2023 року Верховна Рада України внесла зміни до кількох законів. Відповідно передбачено зокрема зміни до статті 7 Закону України «Про освіту» у такій редакції: «У класах (групах) з навчанням мовами національних меншин, які є офіційними мовами Європейського союзу, гарантується право на використання мови відповідної мови національної меншини в освітньому процесі поряд із державною мовою».

Отже, мова національних меншин може використовуватися в закладі освіти під час церемонії першого дзвінка, проведенні гуртків, концертів, флешмобів, інших заходів, зустрічей, засідань, у процесі створення іміджу закладу, зокрема на його вебсайті.

«Нагадуємо, що у випадку порушення гарантованих цим законодавством прав можна звертатися до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також до освітнього омбудсмена України», – йдеться у повідомленні міністерства.

VV

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини