157525
10:16 5.012024

Червоний Хрест на Закарпатті надав психосоціальну підтримку майже 31 тис людей

Життя 1581

Майже 31 тисяча краян і вимушених переселенців отримали базову психосоціальну підтримку від Червоний Хрест Закарпаття протягом минулого року.

В центрах обласної організації ТЧХУ у Великому Березному, Іршаві, Мукачеві, Перечині, Ужгороді, Хусті й Тячеві волонтери та спеціалісти провели понад 2 150 тематичних заходів – сесій турботи, занять з елементами творчості, психоедукації тощо.

За координації ОВА команда Червоного Хреста Закарпаття цього року планує розширити мережу пунктів психосоціальної підтримки населення у територіальних громадах краю.

Продовження такої співпраці під час наради з головами районних військових адміністрацій, тергромад обговорили Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОВА та представники Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Закарпатський обласний центр соціальних служб.

«У новому році нам необхідно консолідувати зусилля задля збільшення кількості місць, де люди можуть отримати первинну психосоціальну допомогу. Зараз особливо важливо охопити такою підтримкою ветеранів, членів їхніх родин, сім’ї поранених, полонених, зниклих безвісти та полеглих захисників і захисниць. Першочергове завдання – створити якомога більше осередків у громадах», – відзначив Петро Добромільський.

За його словами, першим етапом реалізації ініціативи зі збільшення кількості центрів психосоціальної підтримки на місцях є налагодження безпосередньої комунікації між громадами та організаціями, які надають таку допомогу.

Проєкт з психосоціальної підтримки населення обласна організація ТЧХУ реалізує з травня 2022 року. За фінансового сприяння Данського Червоного Хреста зараз цю програму масштабують, щоб охопити необхідною допомогою якомога більше категорій громадян, підкреслила керівниця обласної організації Товариства Червоного Хреста Інна Сабо.

«У межах проєкту досі ми фокусувалися на роботі з дітьми та людьми старшого віку. Зараз кардинально змінюємо свій підхід і хочемо переорієнтуватися, розширивши нашу підтримку для категорій демобілізованих захисників, членів їхніх родин. Перші пробні заходи для них команди організації вже провели в Ужгороді, Великому Березному, Тячеві й Рахові», – наголосила Інна Сабо.

Як підкреслила регіональна координаторка з психосоціальної підтримки обласної організації ТЧХУ Квітослава Бачинська, команда волонтерів забезпечена необхідним матеріально-технічним обладнанням для проведення тренінгів, навчань та надання послуг з психосоціальної підтримки в громадах. Тому основна мета зараз – встановити комунікацію з уповноваженими контактними особами від ТГ.

Заступник голови ОВА Петро Добромільський подякував представникам обласної організації Товариства Червоного Хреста України за підтримку та висловив сподівання на подальшу результативну співпрацю.

Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах