156046
12:33 30.112023

Депутати Закарпатської облради взяли участь у відзначенні Дня Румунії у Солотвині та Бухаресті

Життя 1386

Так на запрошення Союзу українців Румунії (СУР) у Бухаресті урочистості з нагоди національного свята відвідали депутат і керуюча справами облради Мирослава Ливч та її колега, ректорка Академії мистецтв, депутат облради Наталія Шетеля. А заступник голови облради, депутат облради Василь Дем’янчук вітав наших сусідів у «столиці» румунів на Закарпатті — селищі Солотвино.

Мирослава Ливч та Наталія Шетеля у ході урочистостей висловили подяку СУР та народу Румунії, які з перших днів і до сьогодні підтримує Україну у її боротьбі за незалежність та показує на своєму історичному прикладі, як можна вибороти свободу, зміцнити економіку, правильно налаштувати політику і збудувати міцну незалежну державу.

Також з нагоди свята Мирослава Ливч зачитала вітальну адресу голови Закарпатської облради Романа Сарай керівнику СУР та депутату румунського парламенту Миколі-Мирославу Петрецькому.

Паралельно на Закарпатті у Солотвині разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Александром Віктором Мікулою та Консулом Румунії в Солотвині Флоріном Граціаном Пирву від імені депутатського корпусу вітання представникам румунської нацменшини переказував заступник голови облради Василь Дем’янчук.

«З початку війни Румунія прихистила понад 750 тисяч українців, а українсько-румунський кордон перетнуло майже 1,5 мільйона земляків. Наші громадяни у Румунії користуються соціальною та медичною допомогою, освітніми послугами тощо. Щиро дякуємо вам за цю допомогу, співчуття і підтримку. Румунія разом із нами до Перемоги!», — звернувся до присутніх заступник голови облради.

Довідково

Остаточне об’єднання Румунії у нинішніх кордонах відбулося 1 грудня 1918 року у місті Альба-Юлія. Саме тоді королівство Румунія обєдналося з Трансільванією, Крисаною, Банатом і районом Марамуреш.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах