![155468](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/402327650-654474436857110-4478642886608724218-n.jpg)
На Закарпатті розроблять регіональний план поводження з медичними відходами
Такий проєкт в Україні впроваджують за підтримки ВООЗ, а наша область – у п’ятірці пілотних разом із Дніпропетровською, Львівською, Рівненською та Кіровоградською. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/402327650-654474436857110-4478642886608724218-n.jpg)
За його словами, ще взимку 2021 року Міністерство охорони здоров’я України надіслало запит до ВООЗ із проханням посприяти в розробці концепції належного поводження та утилізації відходів, які накопичилися після вакцинальної кампанії проти COVID-19.
У межах першого етапу технічної підтримки у лютому 2022 року в Києві презентували два варіанти можливих сценаріїв реалізації цієї ініціативи. Повномасштабне вторгнення пригальмувало, але не зупинило цей процес.
«Фахівці проводять моніторингові візити у тих областях, де це дозволяє безпекова ситуація, збирають необхідні для розробки плану дані.
Інформацію оброблять, проаналізують, щоб надалі допомогти регіональним та місцевим органам влади вибудувати стратегію поводження з медичними відходами з урахуванням принципів захисту навколишнього середовища», – зазначив Мирослав Білецький.
Розробка регіональних планів здійснюватиметься в тісній співпраці із обласними державними адміністраціями, громадськими організаціями, експертами у сфері екології та медицини.
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися