155216
19:47 11.112023

У Ракошині відкрили амфітеатр

Життя 2160

Нещодавно у селі Ракошино Мукачівського району відкрився місцевий амфітеатр.

Новий заклад культури та дозвілля був відкритий у рамках реалізації спільного словацько-українського грантового проекту «Спільна культура у минулому та сьогоденні» в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Амфітеатр у Ракошині є результатом співпраці між Великолучківською територіальною громадою, до складу якої входить село, та словацьким регіоном Великий Шаріш. Голова Великолучківської ОТГ Василь Коштура розповів, що ще з 2019 року Ракошино співпрацює зі словацьким регіоном у культурній сфері.

Амфітеатр, результат цього транскордонного проєкту, вміщує понад 150 глядачів, а його сцена — 40 осіб. За сценою розміщені дві кімнати та закулісні приміщення для підготовки виконавців до виступів на сцені. Дизайн амфітеатру виконаний у стилі модерн. А у підтрибунних приміщеннях є вбиральні. У тому числі для людей з особливими потребами.

Роботи навколо амфітеатру розпочались ще у 2021 році. І Європейський Союз фінансово підтримав цей проєкт, надавши близько 150 тисяч євро на будівництво амфітеатру. Це, як розповів голова Великолучківської громади Василь Коштура, близько 90% вартості проєкту. Інші 10% вклала громада.

За його словами, амфітеатр стане чудовим місцем для проведення різноманітних заходів на території громади, а також ідеальним майданчиком, де мешканці громади, зокрема, дитячо-юнацькі колективи, зможуть проявити свої здібності та таланти.

«У селі є школа мистецтв, у якій навчаються близько 450 вихованців. Крім того, чимало є молоді, творчих колективів, які виступатимуть на сцені амфітеатру. А сам він стане одним з головних місць проведення свят у Ракошині. Сподіваюсь, саме тут ми відзначимо і перемогу України над російськими агресорами», — мовив Василь Коштура.

Згодом в планах, за його словами, розпочнуться роботи з облаштування прилеглої території, паркувальних місць та «кругового руху».

Загалом, амфітеатр стане не лише чудовим місцем для культури і дозвілля жителів громади, але і ще одним культурним містком між регіонами-партнерами України і Словаччини.

Джерело

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
ФК «Хуст» зіграв унічию з лідером Першої ліги України
15:51
Всі новини