155163
09:24 11.112023

В Ужгороді відкрили меморіальну дошку загиблому захиснику Віктору Синьку

Життя 2389

У п’ятницю, 10 листопада, у ЗОШ №12 в обласному центрі Закарпаття відкрили меморіальну дошку загиблому Герою Віктору Синьку.

Дату обрали напередодні його дня народження. Із 32 років життя Віктор 12 віддав захисту кордонів України.

Віктор Синько народився та виріс в Ужгороді. Після закінчення загальноосвітньої школи та Свалявського коледжу проходив строкову службу у складі 80 ДШБ.

Згодом долучився до Державної прикордонної служби України. Брав участь в АТО та займався волонтерською діяльністю. Під час волонтерства познайомився з майбутньою дружиною Тетяною. У подружжя народився син Максимко.

Віктор Синько проходив службу у підрозділах Чопського прикордонного загону. Водночас вступив до Національної академії Держприкордонслужби України на спеціальність «Право».

Початок повномасштабного вторгнення Віктор зустрів з колегами в академії, де 25 лютого 2022 року отримав диплом. За кілька днів разом із побратимами повернувся до служби.

Віктор сумлінно і віддано виконував бойові завдання на сході, а потім на півночі України. Там, на півночі, його призначили заступником начальника 2 прикордонної застави прикордонної комендатури швидкого реагування 7 прикордонного загону Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

Вже у квітні цього року прикордонник повернувся на Донеччину для виконання бойових завдань.

12 травня цього року штаб-сержант Віктор Синько загинув, поклавши життя за свободу та незалежність нашої країни.

На відкриття меморіальної дошки прийшли рідні та знайомі Віктора Синька, колеги прикордонники, вчителі школи, представники міської влади.

Військовий капелан Чопського прикордонного загону, протоієрей Сергій Ємець освятив меморіальну дошку, після чого присутні вшанували пам’ять Віктора Синька хвилиною мовчання.

Ініціатор встановлення меморіальної дошки – Чопський прикордонний загін.

– Таким чином ми вирішили вшанувати пам’ять нашого дорогого побратима Віктора Синька. З ним ми проходили службу в одному підрозділі. На жаль, в силу обставин Віктор загинув захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України. У знак вшанування подвигу Віктора відкриваємо меморіальну дошку в навчальному закладі, де він навчався, – розповів Олександр, співробітник головного оперативного розшукового відділу ДПСУ.

Нагадаємо, що наразі триває збір підписів про Присвоєння почесного звання Героя України (посмертно) штаб-сержанту Синько Віктору Миколайовичу: https://petition.president.gov.ua/petition/208738?fbclid=IwAR0TYfQafMNKeiwe60Qrjwi8eh_EBu-og3d87FT-xolS6RTfXxzudToLl8E

Христина БІКЛЯН

Відео: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах