147857
14:32 31.052023

На Закарпатті – 2091 дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування

Життя 3448

Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини. З цієї нагоди в Закарпатській ОВА провели брифінг начальниці Служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлани Якімеліної.

У зв’язку з війною на Закарпатті значно зросла кількість статусних дітей (дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування). Загалом на території області зареєстровано 40 тисяч внутрішньо переміщених дітей. 

– До нас перемістився різний зріз людей. Мова і про малозабезпечених, і про сім’ї в складних сімейних обставинах, перемістилися діти з такими сім’ями, де дітей потрібно забирати, також переїхали сюди заклади із статусними дітьми, дітьми, яких потрібно віддати під тимчасову опіку, – наголосила Світлана Якімеліна. 

У зв’язку з цим у 64 територіальних громадах області були створені Служби у справах дітей. Тож у разі потреби особи можуть звернутися у своїй громаді до цієї Служби. Всі вони (6 районних та одна обласна) підключені до Е-реєстру Діти.

– За 5 місяців цього року кількість статусних дітей у нас зросла на 31 дитину. Це досить багато. Оскільки останні 10 років у нас була поступова тенденція до зменшення. Наразі в області зареєстровано 2091 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із цих дітей у нас 1454 дитини знаходяться в сім’ях опікунів-піклувальників. Ще 314 знаходяться в будинках сімейного типу. Наразі в області діють 44 будинки сімейного типу та 50 прийомних сімей. Також перемістилися на Закарпаття 7 дитячих будинків сімейного типу, 52 опікунські сім’ї, 11 прийомних сімей. Окрім цього у нас є 8 закладів інституційного догляду, – розповіла Світлана Якімеліна.

Останнім часом на Закарпатті зросла кількість дітей, які зазнали насилля, у тому числі й сексуального. Тож одна із цілей Служби у справах дітей Закарпатської ОВА, щоб у кожній громаді з’явилися соціальні працівники.

Також є велика кількість дітей, яких потрібно вилучити, оскільки перевірка показує, що необхідно батьків позбавляти батьківських прав.

Разом з тим зростає кількість усиновлених дітей. У цьому році 24 дитини вже усиновлені. Також значно збільшилася кількість подружніх пар та осіб, які хочуть усиновити дитину. До прикладу, минулоріч була 51 подружня пара, цьогоріч – 91. Щоправда, всі хочуть усиновити маленьких дітей. Тож усиновлень не так багато, як би хотілося.

Христина БІКЛЯН

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Хусті з водойми вилучили тіло 16-річного хлопця
12:29
Закарпатські гандболістки здобули медаль на ХІХ літній Універсіаді
11:30
Закарпатська область одна з лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
11:11
На війні з росією поліг снайпер 128-ї ОГШБр Василь Кохан з Неліпина Мукачівського району
10:49
Неподалік Ужгорода на Ужі перевернулися човни з дітьми з місцевого табору 
10:27
Лазертаг, екскурсія до екзотів та мультфільм в кінотеатрі: на Закарпатті діти мандрують в «УжТур»
10:18
СБУ та НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників
10:07
Виставку абстрактного живопису презентував в Ужгороді митець із Виноградова Золтан Дудаш
09:11
В Мукачеві чоловік давав хабар, щоб уникнути адміністративної відповідальності
08:52
Закарпатський обласний угорський драматичний театр завершив сезон монодрамою «Фріда»
08:30
Всі новини