У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді експонували полотна Йосипа Бокшая
Віртуозні пейзажі, натюрморти і портрети, а також іконопис великого художника, засновника закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая, можна побачити на виставці у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді.
У співпраці із Закарпатським обласним художнім музеєм ім. Й. Бокшая консульство вирішило започаткувати цілу серію виставок творчості закарпатських художніх родин. Розпочали із видатного майстра пензля Йосипа Бокшая (1891-1975) та його родини: молодшого Йосипа Бокшая (1930-2002), Ференца Ерфана (нар. 1959 р.) та керамістки Ірини Ерфан (1962-2023).
Урочисте відкриття виставки відбулося 31 травня в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгороді за участі Генконсула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бочкаї та директора Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая Ференца Ерфана. На захід також завітали посадовці, митці, журналісти.
– Для мене завжди велика честь представляти чудовий і неповторний мистецький світ Закарпаття та творчість митців, які тут живуть, – наголосив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Важливість нашого сьогоднішнього заходу полягає в тому, що ми започатковуємо нову ініціативу, оскільки багато відомих і визнаних талановитих митців закарпатської малярської школи пишаються тим, що вони є членами мистецьких династій. Започаткованою сьогодні серією виставок Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород у співпраці із Закарпатським обласним художнім музеєм ім. Бокшая представлятиме творчість кількох поколінь родин художників Закарпаття. Особлива честь, що презентацію цих мистецьких династій відкриваємо представленням творів одного із засновників закарпатської художньої школи, видатного її представника – Йожефа Бокшая та його родини художників Йожефа Бокшая молодшого та Ференца Ерфана, а також художниці-керамістки Ірини Ерфан.
Відтак Йожеф Бочкаї зазначив, що роботи Бокшая випромінюють безмежну любов до рідного краю, його мистецькі твори правдиво відображають різноманітний і багатонаціональний край, де мирно живуть і творять представники багатьох різних національностей. Його творчість, разом із творчістю Бели Ерделі, і в наш час є визначальною, служить путівником для молодих поколінь митців.
– Під час війни йде переоцінка цінностей. І тут дуже важливо, щоб вони не пропадали, а зберігалися і примножувалися. Тому дуже добре, що консульства не залишаються осторонь, а займаються такими культурними подіями. Пробують піднімати речі, які являються для нас істиною цінністю. Ми почали із Бокшая, бо саме він був засновником закарпатської школи живопису. Серії мистецьких династій – це гарна ідея, бо крок за кроком зможемо експонувати найкращі твори, – зауважив директор Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая Ференц Ерфан.
Присутній на заході голова Закарпатської облради Володимир Чубірко подякував угорським партнерам за співпрацю та підтримку, а також наголосив на тому, що показувати культурний фронт – надзвичайно важливо у наш час.
– Наша культура – це культура Європи, яка живе і буде жити, – зазначив Володимир Чубірко.
Тож серію виставок присвячену мистецьким династіям розпочали із Йосипа Бокшая. Бо хто, як не він так тонко відчував та вмів передати багатобарвний колорит Закарпаття, де поруч віками мирно жили представники різних національностей.
Христина БІКЛЯН
Відео – Дмитро МИСЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися