143620
10:44 5.032023

Ще одну вагому гуманітарну допомогу привіз до Берегова держсекретар Угорщини

Життя 10018

Золтан Ковач, який відповідає за комунікаційні та міжнародні зв’язки, передав благодійним організаціям регіону різного краму на суму понад сто мільйонів форинтів.

Серед доставлених речей – генератори, миючі та гігієнічні засоби, продукти харчування тривалого зберігання, медикаменти.

«Угорщина з початку війни передала Україні гуманітарної допомоги на суму понад 123 мільярда форинтів,- наголосив Золтан Ковач. – Це найбільша в історії нашої країни гуманітарна акція. Тепер знову привезли до Берегова різних речей вартістю понад сто мільйонів форинтів».

Доставлену поміч на подвір’ї міського римо-католицького храму передали представникам історичних церков та благодійних організацій, зокрема реформаторській громаді міста, угорським Червоному Хресту, Католицькому Карітасу, Мальтійській та Екуменічній службам допомоги, обласному осередку баптистів Закарпаття. Останні, у свою чергу, розподілять її серед нужденних.

«Нас критикують за мирну позицію,- зазначив держсекретар. – Ми дотримуємося її з перших днів війни. Пропонуємо негайго припинити вогонь і добиватися миру».

Угорщина допомагає Україні не лише гуманітарними вантажами, а й бере активну участь в реалізації різних програм, освітньої та медичної, у відбудові інфраструктури тощо. За даними міністерства фінансів, з початку війни Угорщина надала допомогу Україні на загальну суму 123,3 мільярда форинтів, враховуючи і 13 мільярдів, виділених благодійним організаціям.

Політик високо оцінив діяльність останніх не лише в розподілі гуманітарки, а й в постійній допомозі місцевим мешканцям та внутрішньо переміщеним особам переносити тяготи війни, протриматися в цей складний період, створенні нормальних умов для існування.

«Знаходимося тут з нагоди сумної річниці,- зазначив у своїй промові директор угорського Католицького Карітасу Янош Ейчі.- Цілий рік тривають наші об’єднуючі взаємовідносини з українськими партнерами, які вказують на те, що угорці не байдужі до подій, які відбуваються в сусідній країні».

Промовець розповів, що очолюваний ним благодійний осередок здійснює свою діяльність у трьох пунктах: Барабаші, безпосередньо на угорсько-українському кордоні, де зустрічають біженців й одразу надають їм необхідну допомогу – годують, виділяють продукти харчування, забезпечують медичне обслуговування; у координаційному центрі в Будапешті переселенцям сприяють в пошуках роботи та житла, пропонують юридичні послуги; у спорткомплексі ВОК разом з іншими благодійними організаціями виконують інші функції.

Прикметно, що допомагають не лише закарпатцям, а й мешканцям інших областей.

Керівник Берегівського відділення Мальтійської служби Янош Макук розповів, що за 30 років їх існування, ще не було такої широкомасштабної допомоги, як ця. Він подякував угорським партнерам за посильну підтримку і висловив особливу вдячність тим 550 волонтерам, котрі з початку війни виконують свої громадські обов’язки на Закарпатті.

Очільник баптистів краю Чаба Нодь доповів, що з лютого 2022 року приймали й допомагали вимушеним переселенцям, забезпечили медичним обслуговуванням понад 11 тисяч осіб, надали їм необхідні ліки та препарати. Тепер теж опікуються тисячею біженців, харчують їх, відкривають безкоштовні кухні, реалізовують різні дитячі програми, підтримують духовно.

«Ми вдячні Господу, що покликав нас виконувати цю почесну місію», – сказав на завершення Чаба Нодь.

Представниця Червоного Хреста Едіна Гурай розповіда, що попри надання гуманітарної та іншої допомоги, вони створили службу пошуку пропалих батьків та рідних і сприяють їх якнийшвидшому поверненню до близьких.

Від імені Угорської реформаторської церкви Агоштон Віктор, відзначив, що вони як посланці Бога, здійснили понад 600 гуманітарних поїздок як на Закарпаття, так і в інші регіони країни, й надавали допомогу нужденним, незалежно від їх віросповідання, національності тощо.

На завершення представників благодійних організацій чашкою гарячої кави чи чаю з тістечками пригостили господарі – активісти Берегівського Карітасу святої Анни.

Микола ГОРВАТ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
ФК «Хуст» зіграв унічию з лідером Першої ліги України
15:51
Всі новини