131730
12:29 21.062022

В ужгородському скансені відкриється виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу»

Життя 6421

21 червня о 15.00 год. в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкриється Всеукраїнська пересувна філателістична виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу».

Виставка складатиметься з двох експозицій:

– «Україна – єдина країна», створена за результатами Всеукраїнської поштової естафети у 2008 році. Почалася естафета 24 серпня у м. Києві та об’їхавши всі області України завершилася в м. Чернівці 4 жовтня 2008 року.

– «Останнім шляхом Кобзаря» – унікальна колекція експонатів, зібраних з ініціативи Олександра Канівця в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т.Г.Шевченка з Санкт-Петербургу в Канів у 1861 році. З групою однодумців філателіст досконально вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі везли його тіло на перепоховання. Цей маршрут – зі Смоленського цвинтаря у Санкт-Петербурзі до Канева, в якому на Чернечій горі Шевченко його перепоховали. Для кожного з перелічених міст, через які проходив останній шлях Кобзаря, були виготовлені за спецзамовленням конверти з тематичними зображеннями. Під час маршруту здійснювалося спецпогашення конвертів у кожному місті та містечку відповідно до дати і навіть години перебування в ньому траурної процесії. Також на виставці буде представлено особливо цінний експонат – посмертну маску Тараса Шевченка.

Ідейним натхненником та організатором виставки є Олександр Канівець, відомий філателіст, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч, член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Про це інформує Закарпатський музей народної архітектури та побуту.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах