126659
09:48 12.042022

З початку війни п’ятеро бійців 128 бригади удостоєні званням Герой України

Життя 5277

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну військовослужбовці 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади боронять країну в різних точках зони бойових дій.

За цей час п’ятеро бійців «Закарпатського легіону» удостоєні найвищої державної нагороди – звання Герой України з врученням або удостоєнням ордена «Золота Зірка». Двоє з них посмертно.

Найвища нагорода присвоєна за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми розповімо про кожного Героя у спеціальній рубриці: «Бійці 128 бригади – Герої України»

Лiтун Андрiй Миколайович, командир 1 гірсько-штурмового батальйону, пiдполковник

Захищав Україну від російського агресора з 2014 року, брав участь у боях за населені пункти Щастя, Станиця Луганська, Дебальцеве, Красногорівка, Піски…

До початку 2022 року виконував завдання операції об’єднаних сил у зоні бойових дій на сході країни. Завжди знаходився в перших рядах оборони України, був прикладом для солдатів і офіцерів.

У перші же дні повномасштабного вторгнення Росії в лютому цього року 1-й гірсько-штурмовий батальйон під командуванням А.Літуна відбивав атаки ворога на Запорізькому напрямку. Впродовж кількох жорстких бойових зіткнень із росармією підрозділ А.Літуна знищив до 18 одиниць колісної та до 20 одиниць броньованої техніки, а також велику кількість живої сили ворога.

6 березня під час бою з набагато переважаючими силами росіян, підполковник, прикриваючи відхід свого підрозділу, загинув.

Андрій Літун похований у Мукачеві, де жив зі своєю родиною. Йому було 38 років.

Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Андрію Літуну присвоєно звання Герой України посмертно з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Рішенням сесії Мукачівської міськради вулицю Льва Толстого в Мукачеві перейменовано на вулицю Героя України Андрія Літуна.

Про це інформує 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада – Закарпатський легіон.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах