104099
18:32 20.072020

На Іршавщині діє єдина в Європі водяна кузня

Життя 5548

На Іршавщині охочі можуть відвідати унікальну водяну кузню-музей «Гамора», яка діє вже понад сторіччя.

Про це повідомляє Туристичний бренд Закарпаття в Facebook.

«У селі Лисичово Іршавського району є унікальна водяна кузня-музей «Гамора», яка діє вже понад 100 років, наразі вона є єдиною в Європі», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кузня-музей працює за принципом водяного млина під дією сили води, що спадає з гірської річки Лисичанки.

«Каналом у кілька сотень метрів вода подається на величезне колесо, рухаючи його. Обертальний рух колеса приводить у дію молот. А далі нагрітий метал «витанцьовує» під молотом у спритних і вправних руках коваля й на очах через деякий час з’являється виріб – підкова чи лопата», – зазначається в дописі.

Сама кузня – це кам’яна споруда завдовжки 36 метрів і завширшки 9 метрів. З тильного боку будови паралельно до неї встановлено широкий жолоб, яким із розташованого вище відстійника вода падає на колеса.

«Гамора» виробляє сільськогосподарський реманент, який користується у місцевих газдів особливим попитом.

На території кузні щороку – зазвичай останніми вихідними червня – відбувається свято ковальського мистецтва, яке привертає увагу ковалів з усього світу.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
16:45
Від початку на Закарпатті винесли 416 постанов за перевищення дозволеної швидкості
16:36
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
Всі новини
Головне