42127
13:00 5.102017

Закарпатські школярі відвідали відому фабрику «LEGO»

Життя 9966

Вчора, 4 жовтня, заслужені переможці конкурсу малюнків фестивалю «Hungary-fest» отримали свій обіцяний подарунок – поїздку в місто Ніредьгаза (Угорщина).

IMG_3192

Ласло Куті, ведучий консул Генерального консульства Угорщини у місті Ужгород супроводжував школярів під час всієї подорожі. У своєму коментарі «Карпатському об’єктиву» пан Ласло розповів, що декілька тижнів тому Генеральне консульство організувало мистецько-гасторномічний фестиваль «Hungary-fest».

Так, в рамках фестивалю оголосили конкурс малюнків, взяти участь в якому мали можливість всі школярі угорськомовних шкіл Закарпаття. Ідеєю, яку вони мали втілити в життя були так звані «гунгарікуми», тобто унікальні аутентичні речі, які є символами Угорщини та створюють загальне уявлення про країну.

«Ми навіть не очікували, що отримаємо таку велику кількість малюнків. Всі вони були дуже цікаві та неординарні – діти дійсно дуже старалися. Приймалися малюнки від діток будь-якого віку, але якось так склалося, що найбільше почали творити саме старшокласники. Тож під час святкування ми в урочистій атмосфері оголосили переможців. Ними виявилися 6 дівчат з Ужгорода, Виноградова, Сюрте та Великої Доброні. Було вирішено, що спільним великим подарунком для них буде подорож до міста Ніредьгаза та відвідини фабрики «LEGO» і одного з найбільших зоопарків Європи, що теж знаходиться у цьому мальовничому містечку», – додав Ласло Куті.

IMG_3186

Однією з таких щасливчиків стала Тімея Рішко, учениця 11-го класу Ужгородської угорськомовної гімназії ім. Другетів. Вона вже протягом тривалого часу відвідує художню школу та дуже захоплюється мистецтвом.

«Я вважаю, що святкування національних свят та дотримання традицій є вкрай важливим. Угорська тематика є дуже близькою до мого серця, тому коли я дізналася, що темою малюнку має стати саме «гунгарікум», то вирішила однозначно взяти участь у конкурсі», – розповіла школярка.

Олександра Вереш навчається в 9-му класі Виноградівської ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені та теж стала переможцем конкурсу малюнків. До роботи вона віднеслася з великою відповідальністю, навіть провела невелике дослідження на тему «гунгарікумів». Олександра намагалася зобразити декілька речей одразу – дівчину в угорському національному вбранні з вишивкою та корзинкою повною різних традиційних смаколиків.

Спочатку закарпатська делегація відвідала підприємство «LEGO». Там їм показали короткий фільм про техніку безпеки під час відвідування підприємства та історію виникнення іграшок «LEGO», яка розпочалася ще в далекому 1932 році.

IMG_3228

Варто зазначити, що таких фабрик «LEGO» у всьому світі нараховується всього 5 – в Данії, Мексиці, Китаї, Чехії та Угорщині. В Ніредьгазі його збудували на величезній площі всього за 10 місяців. Тут працює майже 3 тисячі робітників, навіть є гід для екскурсій, адже їх тут проводять щоденно. Керівництво фабрики вважає відкритість важливою складовою іміджу – щоб дітки та батьки бачили як саме виготовляють їхні улюблені іграшки.

Після цього, дівчата разом з консулом Ласло Куті відправилися до зоопарку, який не дарма називають одним з найкращих в Європі. Він займає площу в 30 гектарів та нараховує понад 5 тисяч жителів – африканських слонів, зебр, жирафів, гепардів, левів, панд, кенгуру, безліч птахів та ще чимало цікавого.

Всі дівчата були в захопленні від поїздки, адже індивідуальна екскурсія по території зоопарку з гідом та такий самий радужний прийом на підприємстві «LEGO» запам’ятаються надовго, а сотні фото, що вони зробили під час подорожі, залишаться на все життя.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах