23147
15:52 11.012017

У Малому Раківці колядували діти, бетлегени, цигани

Життя 12644

%d0%b1%d0%b5%d1%82%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d0%b5%d0%bd-%d1%82%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5-%d1%84%d0%be%d1%82%d0%beУ селі Малий Раковець Іршавського району збереглися прадідівські різдвяні традиції: колядують дорослі й малі. «На те і коляди, аби колядувати і народження Ісуса прославляти», – мудро зауважує старожилка Марія. Незважаючи на сильний мороз, хуртовину, заметілі, хлопчики років 6-12 ходили колядувати до сусідів, родичів на Святвечір.

– Гей, пане ґазде, чи даєте веселити на сись сятий вичур? – запитували традиційно господарів під вікнами?

– Веселіть-веселіть, – радісно відповідали ті. Варто зауважити, що колядник на Святий вечір завжди вважався добрим знаком.

Після святкової вечері родина колядує.

З наступного ранку 7 січня протягом трьох днів колядують бетлегени (у Малому Раківці кажуть «бетлегеН», а не «бетлегеМ»). Колядницькі гурти з вертепом ходять від хати до хати, господарі дають їм гроші, запрошують до столу.

Заколядовані гроші хлопці віддають до місцевої церкви. Потім священик оголошує, який бетлеген скільки подарував на храм Божий.

7 січня до села завітали цигани з села Білки, що за 11 км. Четверо молодих чоловіків колядували українською та циганською мовою. Малораківчани щедро віддячували колоритним колядникам.

8 січня після Служби Божої ходили колядувати до односельчан люди з церкви. Заколядоване дають на потреби храму.

Тетяна Грицищук, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Відбулося пленарне засідання сорок першої сесії Тячівської міської ради восьмого скликання
16:28
У територіальному управлінні Служби судової охорони у Закарпатській області відбулося навчальне заняття з безпеки дорожнього руху
16:07
Після повернення з фронту поліцейським «стрілецького» батальйону вручили чергові звання та нагороди
15:53
В УжНУ шукали кращі форми та практики транскордонного співробітництва в країнах Вишеградської четвірки
15:35
На Закарпатті провели перші змагання зі спортивного більярду
15:10
Фіктивний туберкульоз задля отримання інвалідності: на Закарпатті викрито масштабну корупційну схему у медичній галузі
14:37
У Карпатах – сніголавинна небезпека
14:26
Андрій Поляк щодо сайту, на якому будуть представлені регіональні програми підтримки ветеранів
14:00
Помер захисник із Берегівського району
13:47
У Берегові десятикласниця вкрала золото, бо «мала потребу в грошах»
12:51
Всі новини