187577
08:45 8.092025

Завершилося літнє турне лялькового театру

Життя 944

4 вересня завершилося літнє турне лялькового театру Csodaszarvas, під час якого трупа відвідала 20 угорських дошкільних навчальних закладів краю. Тур розпочався 11 липня у Великій Доброні, затим артисти побували в Чепі, Мункачі, Баркасові. У серпні ляльковий театр навідався у Вишково, Оросі, Берегуйфолу, Ботрать, Хуст, Тячів та низку інших населених пунктів, а на початку вересня – у Холмок, Шаланки та Форголань.

Малеча з нетерпінням чекала на артистів. Діти не лише спостерігали, але й брали активну участь у виставі: імітували звуки тварин, співали, відповідали на запитання лялькарів.

«Нині ми виступаємо удвадцяте, востаннє в межах туру в Шаланках та Форголані. Нас із радістю зустріли як вихователі, так і діти кожного дитячого садка. Це справжній успіх!» – радісно поділилася керівниця лялькового театру Віола Мештер.

За її словами, інтерактивність додала виставам особливої атмосфери. «Діти співали разом з нами, їх навіть не довелося просити – самі долучалися! У кінці ми ставили запитання на тему почутої історії, і вони змогли розповісти її», – наголосила вона.

Ініціативу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) вдалося реалізувати за підтримки Фонду національного співробітництва. Її мета – ознайомити з ляльковим театром якомога ширше коло дітей, зазначив голова Виноградівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Золтан Кудрон.

«На жаль, війна триває вже три з половиною роки. Є діти, які народилися в цей період. Невизначеність стала для них майже природною. Тож наше завдання – зробити так, щоб якомога швидше настав мир і малеча мала справжнє дитинство. А поки що ми намагаємося дарувати дітям радість завдяки казкам», – поділився він.

Директорка Шаланківського ДНЗ Жужана Гал наголошує на важливості угорськомовних вистав: «Ми дуже раді, коли до нашого дитячого садка привозять угорські лялькові вистави, адже діти звикли більше до україномовних. Ляльковий театр – це завжди чудовий досвід, до того ж інтерактивний, музичний».

Цієї ж думки і керівниця ДНЗ села Форголань Ірина Біки: «Для нас дуже важливо, щоб діти дивилися лялькові вистави рідною мовою – угорською. Така можливість рідкісна, а тому ще більш цінна».

Після вистави діти, які відповідали на запитання, змогли переказати зміст побаченого.

У майбутньому ляльковий театр Csodaszarvas планує продовжувати реалізацію ініціативи Товариства угорської культури Закарпаття, зазначила Віола Мештер.

Організатори запевняють, що попит на такі культурні заходи серед вихованців угорських дитячих садків величезний. Про це свідчать сміх, активна участь в інтерактивних виставах та відгуки вихователів.

Вікторія Кун/Kun Viktória/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах