186085
08:55 9.082025

Біля Ужгорода завершилася третя зміна інклюзивного денного табору для дітей

Життя 684

У селі Стрипа на базі зеленої садиби «Жива вода» завершилася третя зміна денного оздоровчого табору для дітей, що проходить у межах проєкту «На шляху до інклюзивної міжкультурної освітньої системи в транскордонному регіоні» INCLUSIV.EDU. Наступного тижня розпочнеться завершальний заїзд, у якому візьмуть участь діти ромської громади.

За словами керівника Закарпатського обласного благодійного фонду «Едельвейс» Володимира Химинця, до табору запрошують дітей за списками, сформованими міським і обласним департаментами соціального захисту. Це, зокрема, діти військовослужбовців, загиблих або зниклих безвісти військових, а також діти ромської громади.

«Табір має денний формат: щодня автобусом дітей привозять з Ужгорода, з ними працює команда з двох вчителів, двох вихователів та дитячого психолога. Програма насичена – діти відвідують ліс, вчаться розкладати багаття, виготовляти й використовувати луки, плавають у басейні, беруть участь в іграх та майстер-класах. Щоп’ятниці влаштовують свято з аніматорами, – коментує Володимир Химинець. – Зміна триває п’ять днів, загалом заплановано оздоровити 100 дітей у чотири заїзди по 25 учасників».

Проєкт INCLUSIV.EDU реалізується в межах транскордонного співробітництва, ініційованого Асоціацією міжгромадського розвитку повіту Сату-Маре (Румунія) у партнерстві із Закарпатським обласним благодійним фондом «Едельвейс» та Березьким багатоцільовим самоврядним об’єднанням територіальних громад (Угорщина). Мета – розвиток рівноправної, доступної та культурно різноманітної системи міжкультурної освіти.

У межах проекту заплановано також розробку багатомовного посібника з міжкультурної освіти, який запропонує практичні методики для педагогів із впровадження принципів різноманіття та інклюзії.

Загальний бюджет проєкту становить 299 944,26 євро, з яких 269 949,83 євро фінансує Європейський Союз через програму Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Інвестиції принесуть користь не тільки вчителям і учням, але й сприятимуть ширшій меті зміцнення інституційного партнерства між освітніми організаціями по всі сторони кордону.

Про це повідомляє Ужгородський прес клуб.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
16:45
Від початку на Закарпатті винесли 416 постанов за перевищення дозволеної швидкості
16:36
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
Всі новини
Головне