181168
08:30 1.052025

В Ужгороді відзначили переможців і призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

Життя 2479

В Ужгороді відзначили переможців і призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з румунської, словацької, угорської і чеської мов та літератур.

Понад три десятки учнів 9-11 класів із трьох областей взяли участь у IV етапі Всеукраїнської олімпіади. Це вагоме досягнення і для школярів, і для їхніх вчителів.

На урочистому закритті в сесійній залі переможців, педагогів і членів журі привітали керівники краю Андрій Шекета та Мирослав Білецький. У закритті олімпіади взяли участь Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Павол Паніс, Генеральний консул Чеської Республіки у місті Львів Давід Нови та консулка Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Едіна Шимон.

Перше місце посіли:

– словацька мова – Софія-Марія Мулеса (Ужгородський ліцей № 4) та Ерік Пилип (Тур’є-Реметівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Закарпатської області);

– румунська – Ксенія Роговей, Анна Лазарович (ОЗО «Волоківський ліцей» Чернівецької області), Делія-Вікторія Змикало (Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання імені М.Емінеску Закарпатської області);

– угорська – Бланка Уйфалуші (Пийтерфолвівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Ференца Келчеі Закарпатської області);

– чеська – Єлизавета Кручаниця та Михайло Мартинов (Ужгородський ліцей № 3 Закарпатської області).

Закарпаття – унікальний край у багатьох аспектах. І можливість організувати тут учнівську олімпіаду з мов і літератур нацспільнот – один із них.

Проведення цього заходу засвідчує відданість України європейським цінностям і стандартам, а також забезпечення прав національних меншин на збереження та розвиток їхніх мов і культурної ідентичності.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської ОВА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
На Закарпатті під час свят прогнозують до 20% зростання пасажиропотоку на кордоні
15:49
Закарпаття посилює міжнародну співпрацю: угорські партнери передадуть допомогу бригаді «Хижак»
15:26
В Ужгороді влаштували новорічне шоу з участю повітряних гімнасток
15:14
На Закарпатті підбили підсумки ветеранської політики за 2025 рік і визначили пріоритети на 2026-й
14:52
Майже тисяча ужгородських дітей безкоштовно відвідали казкову виставу в облмуздрамтеатрі
14:30
6 років ув’язнення за наркоторгівлю: в Ужгороді прокуратура довела вину рецидивіста за збут психотропів
14:08
Всі новини
Головне