166055
13:42 30.072024

Розширення ЄС: глухий кут чи лабіринт?

Життя 779

На цьогорічному вільному університеті в місті Беїле-Тушнад ішлося, зокрема, про політику розширення Євросоюзу. Під час обговорення теми «Завжди на п’ять років від вступу – в лабіринті розширення ЄС» від Сербії виступила Ельвіра Ковач, заступниця спікера парламенту країни, членкиня правління Союзу угорців Воєводини, а щодо України слово мала секретарка Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) з питань політики та комунікації, дослідниця Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Кароліна Дорчі.

На думку Ельвіри Ковач, у Західних Балканах спостерігається величезний євроскептицизм. «Найцікавіше, що Сербія виконала майже всі умови вступу до Євросоюзу, за винятком запровадження санкцій проти росії, але не потрапила до топового кластера», – зазначила політикиня. За її словами, були навіть внесені зміни до конституції, у відносинах між Сербією та Європейським Союзом постійно відкриваються нові розділи, але все одно є відчуття, що після початку російсько-української війни про країну дещо забули. Таке враження, що все зайшло в глухий кут. Проте є сподівання, що це лише тимчасово, поки країни Балтії переконаються, що Сербія не мініросія.

На думку Кароліни Дорчі, процес вступу України до Європейського Союзу – безпрецедентний історичний успіх. «Жодна країна ще не наближалася так швидко до членства в ЄС», – наголосила представниця ТУКЗ-КМКС. На жаль, через нинішню воєнну ситуацію Україна не може вступити до ЄС. Але, як підкреслила Кароліна Дорчі, для України немає іншого напрямку, крім Заходу та Європейського Союзу.

Однак, на її думку, надзвичайна швидкість процесу вступу має і зворотний бік. «Багато громадян України очікують на приєднання до ЄС, але не всі вони розуміють умови, які ще потрібно виконати, а їх чимало», – нагадала вона.

Підсумовуючи, можна сказати, що Україна добре просувається в лабіринті вступу до Європейського Союзу. Але водночас вона малює між собою та ЄС височезні стіни. Зокрема тим, як «вихваляє» у своїх ЗМІ Угорщину (десятки зневажливих статей про Угорщину щодня з’являються на шпальтах і в програмах українських мас-медіа), та своїми кроками проти закарпатських угорців (освітній, мовний закон).

(skh/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах