165278
17:20 10.072024

У Берегові організували виставку гунґарикумів

Життя 552

З нагоди чергового головування Угорщини в Раді ЄС Берегівська філія навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» (МСС) організувала виставку та кінопоказ. У рамках заходу було представлено колекцію гунґарикумів, тобто цінностей, які становлять особливу гордість угорського народу, а також фільм про Земмельвейса.

Частину найкращих і найбільш значущих досягнень угорців можна було побачити на виставці в Берегові. Гунґарикум – це збірний термін, що в уніфікованій системі класифікації позначає цінність, яку варто відзначити й підкреслити, адже вона пов’язана з характером, самобутністю, унікальністю та особливістю угорського народу.

На відкритті експозиції директорка Берегівської філії навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» Беата Добша, вітаючи присутніх, повідомила, що виставка проводиться з нагоди чергового головування Угорщини в Євросоюзі. «Головування дає можливість продемонструвати цінності, традиції та предмети гордості нашого народу», – зазначила вона.

Консул Угорщини в Берегові Іштван Буцко під час свого виступу наголосив: «Суть чергового головування полягає не в тому, щоб представити власну позицію, а в тому, щоб сформувати спільну, компромісну позицію з різних поглядів 27 країн – членів Союзу. Головне гасло піврічного головування: «Зробимо Європу знову великою» – чітко ілюструє найважливіші цілі уряду Угорщини. Основна мета чергового головування Угорщини – зміцнення конкурентоспроможності континенту та захист його зовнішніх кордонів. У рамках головування кожна країна намагається представити особливості своєї країни, те, чим вона пишається. Сприяти вирішенню цього завдання покликана й сьогоднішня виставка. Ми хочемо показати видатну архітектурну, природну, культурну спадщину та найвищі індивідуальні досягнення угорців».

Представлена ​​на заході експозиція «Колекція гунґарикумів» була передана організаторам міністерством сільського господарства Угорщини та Комітетом гунґарикумів. Після виставки ввечері в селі Яноші, на базі готелю «Гелікон», відбувся показ біографічної драми угорського режисера Лайоша Колтаї про Ігнаца Земмельвейса.

VE/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах