165257
12:51 10.072024

У Києві представили закарпатське угорське народне вбрання

Життя 1099

З нагоди чергового головування Угорщини в ЄС Посольство Угорщини в Києві організувало культурний захід, на якому було представлено, зокрема, колекцію народного одягу закарпатських угорців.

Виставка виробів учасниць курсів з пошиття народного вбрання, які проводяться з 2021 року з ініціативи Громадської організації «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття», стала частиною відкриття заходу, влаштованого з нагоди чергового головування Угорщини в ЄС. Окрім традицій, експозиція представляє й переосмислені на сучасний лад мотиви, а також світлини реконструйованих предметів одягу. Виставка під назвою «Минуле та теперішнє в народному вбранні» була розгорнута в стінах імпозантного будинку митрополита в Національному заповіднику «Софія Київська».

У рамках заходу відбулися також історична презентація про угорську королеву Анастасію Ярославну та показ моди, влаштований студентами Галицького фахового коледжу ім. В.Чорновола.

Учасниця закарпатської філії ГО «Мережа будинків народних традицій» Ілона Кедебец-Ґержені зазначає, що захід став чудовою нагодою для представлення громадської організації, а також своєрідною місією, адже в сучасних умовах дуже важко репрезентувати культурну діяльність у столиці через бомбардування. З іншого боку, такі заходи адресовані не тільки угорцям, які проживають там, але й тим, хто менш знайомий з традиціями та історичним минулим закарпатських угорців і хоче поглибити свою обізнаність у цьому плані.

(EV/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах