164425
09:39 19.062024

В Ужгороді відкрили виставку «Моє життя вишиване».

Життя 495

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрили персональну виставку робіт майстрині Ганни Беряк «Моє життя вишиване».

Депутати Закарпатської облради Мирослава Ливч та Ярослав Шукаль, директор департаменту культури Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук привітали мисткиню з відкриттям експозиції, поділилися враженнями від представлених виробів, наголосили на значимості її діяльності та збереженні традицій краю. Вони також передали вітання від голови облради Романа Сарая і голови ОВА-начальника ОВА Віктора Микити та вручили грамоти.

Ганна Беряк родом з мальовничого гірського села Костринська Розтока на Березнянщині. Ще з раннього дитинства мала тягу до мистецтва і вже у 5 класі власноруч вишила собі першу авторську вишиванку.

Нині ж майстриня презентувала свій унікальний доробок із майже 70 робіт, а це – вишивані рушники та вишиті бісером ікони.

Як зазначила сама авторка експозиції, кожен рушник має свій характер і частина з виставлених робіт вже продана під час аукціону на підтримку Збройних Сил України, який провели напередодні. Також вона подякувала родині, колегам та гостям за теплі слова привітання та побажала всім усього хорошого.

У відкритті виставки взяв участь Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Артисти виконали низку фольклорних композицій, а директорка-художня керівниця та головна диригентка Наталія Петій-Потапчук від імені колективу привітала Ганну Беряк з творчим святом.

Експозиція діятиме до 7 липня.

Про це повідомляє Департамент культури Закарпатської ОВА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах