163343
12:09 27.052024

Організація закарпатських угорських докторантів провела річні загальні збори

Життя 845

25 травня 2024 року організація закарпатських угорських докторантів Momentum Doctorandus провела чергові річні загальні збори. Захід відбувся на базі готелю Azúr в угорському місті Шіофок у змішаному форматі, тобто кілька учасників долучилися до події онлайн.

Першою присутніх привітала очільниця організації Андрея Фазекаш. Вона зокрема наголосила, що через війну життя організації було не багатим на заходи, але все ж і не бездієвим. У своєму звіті голова повідомила, що інформаційний довідник, складений організацією, який стосується відомостей про можливості подальшого навчання в Україні та в Угорщині, користується популярністю серед зацікавлених студентів. Вона також наголосила, що на сайті організації розміщена актуальна та корисна інформація про умови вступу.  Крім того, вона повідомила про докторантські вечори, які відбулися минулого року. Традиційно ці заходи провели у Берегові та Будапешті. Наприкінці доповіді вона згадала про партнерів та організації, з якими вони співпрацюють. Учасники загальних зборів одноголосно схвалили звіт голови. 

Відповідно до наступного пункту порядку денного зустрічі, заступник голови організації Норберт Бенце розповів про Закарпатський науковий банк даних. Ця ініціатива була започаткована у 2014 році і наразі вважається найбільшою науковою базою даних на Закарпатті. Минулого року на сайт була додана відповідна вкладка, завдяки якій інтерфейс став доступним для редагування зареєстрованими користувачами. Мета платформи – зібрати інформацію про наукову діяльність якомога більшої кількості закарпатських дослідників. За минулий період на інтерфейсі зареєструвалося понад 50 людей. Завантажені дані перевіряють та піддаються адміністративному розгляду. «Зараз у Закарпатському науковому банку даних знаходиться понад 1000 статей, 600 книг, близько 70 дисертацій. Маємо у планах створити можливість для студентів консультуватися з докторантами та дослідниками на платформі, а також розширити наукові матеріали у співпраці з партнерськими дослідницькими інститутами», – повідомив Норберт Бенце.

У рамках загальних зборів було також прийнято заявки на членство двох нових кандидатів. Наприкінці заходу Андрея Фазекаш подякувала правлінню за проведену роботу, підкреслила, що вони з упевненістю дивляться в майбутнє, і висловила сподівання, що надалі заходи вдасться проводити за особистої присутності всіх членів організації.

(LI/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах