163264
08:49 27.052024

У Берегові відбулась лекція про світові зміни ХХІ століття

Життя 660

23 травня в Берегівській філії навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» з лекцією на тему «Світ і його зміни у ХХІ столітті» виступив угорський експерт з політики безпеки, письменник Аттіла Демко.

«Наш світ постійно змінюється, і всі події впливають на нас. Що може бути кращим і змістовнішим живим уроком історії, ніж виступ експерта з політики безпеки, який подорожує світом і розповідає з перших уст про події й перспективи ХХІ століття», – зазначила, звертаючись на початку заходу до присутніх, директорка навчального центру Беата Добша.

Відтак голова Молодіжної організації Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), модератор зустрічі Іштван Добша ознайомив учасників заходу з його програмою й передав слово лектору.

«Уперше я побував на Закарпатті, коли був підлітком, – приїхав як гімназист за обміном. Ми, зокрема, відвідали Мукачівський замок. Пам’ятаю, як піднесено співали тоді національну молитву угорців», – зазначив на початку виступу Аттіла Демко. Він також розповів, що свого часу долучився до ініціативи з підтримки закарпатських педагогів та Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Експерт часто навідується в нашу область. За його словами, нещодавно він приїжджав до Ужгорода, а кілька років тому був і в східних регіонах України. «Закарпаття близьке мені, я навідуюсь сюди майже щороку», – зазначив Аттіла Демко.

Перейшовши безпосередньо до теми виступу, експерт згадав про негативи останніх десятиліть. Відтак виділив глобальні тенденції, які визначають і впливають на зміни в нашому світі: скорочення населення, зміну клімату, технологічний розвиток. Доповнюючи лекцію історичними прикладами, торкнувся головних подій історії Африки та результатів впливу Заходу на цей континент. Серед економічних перспектив назвав дефіцит робочої сили, який характерний не лише для України чи Угорщини. Зміни в нашому світі експерт представив на прикладі нафти як природного ресурсу, а також електромобілів, які приходять із розвитком технологій. Щодо зміни клімату підкреслив моделі підвищення рівня моря, які впливають на майбутнє нашого суспільства. Окрему увагу звернув на деглобалізацію та можливі кризи в найближчі 30 років. Після виступу присутні мали можливість поставити лектору свої запитання.

«На таких зустрічах у навчальному центрі «Матіас Корвінус Колегіум» ми намагаємося зацікавити представників різних поколінь виступами та презентаціями, які стосуються різних сфер. А ХХІ століття цікавить усіх. Адже це наші будні, актуальні події. Водночас висвітлення цієї теми досвідченим експертом дає можливість подивитися на них з іншої точки зору», – зазначила в інтерв’ю нашому виданню директорка Берегівській філії навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» Беата Добша.

«Є кілька тенденцій, які торкаються всіх регіонів світу. Одна з них – це демографічний вибух, зокрема в Африці, тоді як в інших регіонах спостерігається екстремальне скорочення населення. Обидва напрями розвитку можуть стати особливо проблематичними для суспільства. Ще одна масштабна тенденція, яка також негативно впливає на значну частину населення світу, – зміна клімату. Крім демографічної ситуації, війни в Україні, це, на мою думку, теж один зі складних викликів для Європи», – зазначив у коментарі нашому виданню Аттіла Демко.

(LI/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах