163231
19:51 23.052024

«Резерв+» та ЦНАП: на Закарпатті розповіли, як військовозобов'язаним оновити дані

Життя 835

18 травня Міністерство оборони України запустило мобільний застосунок  «Резерв+». Тож у військовозобов’язаних з’явилося ще два варіанти оновлення даних – через мобільний додаток та ЦНАП. Про це йшлося під час брифінгу в Закарпатській ОВА.

«Резерв+» створений для оновлення військово-облікових даних українських чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер замість того, щоб іти до територіального центру комплектування (ТЦК), вони можуть актуалізувати свої дані онлайн.

– Це досить зручно та швидко, але це тільки оновити дані, це не означає, що ви тут можете пройти ВЛК чи отримати штрихкод. За цим ви все ж таки мусите звернутися до центру комплектування. Це стосується тих людей, які виїжджають за кордон, або хочуть пройти комісію. Реєстрація досить проста  за допомогою банкінгу, буквально 5 хв і ви можете оновити свої дані. Далі підтягнуться ваші дані з державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». Для цього вам потрібно внести ваш номер телефону, ваш паспорт і ви можете оновити свої дані, – розповів заступник голови Закарпатської ОВА Олександр Пацкан.

Також оновити свої дані військовозобов’язані громадяни можуть у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Для цього з собою потрібно мати паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків та мобільний телефон. 

Щоправда, станом на 23 травня не всі адміністратори мають доступ до військово-облікових даних. 

– Загалом я подала 336 адміністраторів у Закарпатській області. Є чотири ЦНАПи, які на жаль не мають доступу. До прикладу, Ужгородський ЦНАП вже видав 80 витягів, щодо оновлення даних,  Великий Бичків – 50, Берегове – 20, – розповідає Христина Мацко,  начальниця відділу адміністративних послуг, аналітики та цифрової взаємодії управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Закарпатської ОВА. – Великого напливу зараз немає. Утім ми готуємося до того, що можливо у липні буде багато бажаючих оновити дані. Щоправда, у ЦНАПах можна отримати тільки витяг. Це не замінює походу до ТЦК. Чимало випадків у нас є, що людина перебуває у розшуку. Хочу наголосити, що адміністратори ЦНАПу не несуть відповідальність, що витягує реєстр даних.

Для оновлення даних через ЦНАП військовозобов’язані мають надати актуальні дані про себе та підтвердити їх. Відтак адміністратор вносить до електронної системи цю інформацію, і вона автоматично підтягується в реєстр «Оберіг». Відтак заявник отримує витяг з печаткою та підписом адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Звітний концерт молодих композиторів в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д. Є. Задора
16:50
Підтримка сімей воїнів та ВПО, стипендії спортсменам, ремонт та придбання обладнання у медичних закладах області – заходи за рахунок отриманих додаткових фінансових ресурсів
16:29
На Закарпатті у горах травмувався «турист», який шукав Румунію
16:10
Виявлено несанкціоноване сміттєзвалище на території Королівської селищної ради
15:55
СБУ викрила агітатора, який закликав відокремити Закарпаття від України та виправдовував збройну агресію рф
15:41
В Ужгороді сьогодні попрощалися із Олегом Ващенком
15:28
На Закарпатті - відбій повітряної тривоги
15:13
На Закарпатті - повітряна тривога
14:53
Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги працює за новою адресою
14:44
Хустські рятувальники загасили пожежу в автомобілі
14:32
Всі новини