163207
18:57 23.052024

У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрилася виставка молодих художників Закарпатської організації НСХУ

Життя 1864

Віртуозні пейзажі, натюрморти і портрети, а також графічні роботи представили митці Молодіжного об’єднання Закарпатської організації національної спілки художників України на виставці в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді. 

Урочисте відкриття виставки відбулося 23 травня в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгороді за участю Генконсула Йожефа Бочкаї. На захід також завітали посадовці, митці, журналісти. 

– Вже стало традицією, що в нашому консульстві, ми регулярно надаємо можливість ознайомитися із творчістю закарпатських та угорських художників. Водночас нам важливо надати можливість і молодому поколінню митців представити свої роботи. Наша мета – підтримати їх у починаннях. Хоча це молоді художники, однак за їхніми плечима вже є видатні роботи, – наголосив  Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Відомо, що образотворче мистецтво Закарпаття має неабияку історію, закарпатський живопис – унікальний, неповторний, а роботи місцевих художників здебільшого базуються на закарпатських традиціях. Різноманітний та багатий ландшафт, люди, які тут живуть – це невичерпне джерело натхнення для художників. Важливо показати багату культурну спадщину Закарпаття. Адже збереження та примноження наших спільних цінностей є вкрай важливим для всіх нас. Художники, які представляють тут свої роботи – це молоді люди, які вміють самовиражатися та виділятися серед представників свого покоління. Їхні роботи створені у різних техніках спонукають до роздумів. 

Євген Цап голова Молодіжного об’єднання Закарпатської організації національної спілки художників України розповів, що у виставці взяли участь 12 молодих митців. Серед учасників виставки: Світлана Федор, Павло Марінець, Яна Магей,  Ольга Соколюк, Олексій Динник, Євген Цап, Тарас Годван, Юліана Лабик, Олександр Кофель, Владислав Нейкалюк, Ярослава Катран, Інесса-Сімона Борка. Всі вони – випускники Закарпатської академії мистецтв. Кожен з них на власний розсуд обирав роботи для виставки зі свого доробку. До прикладу, Євген Цап представив дві картини: “Залишок старого замку”, а також портрет “Катерина”. 

Від імені Закарпатської ОВА учасників виставки привітав заступник директора департаменту культури Віктор Кравчук та наголосив, що Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді бачило багато художників та виставок, але сьогодні вперше представлені саме молоді художники, які хочуть започаткувати своє ім’я в мистецтві. Тож спільнота може оцінити їхні роботи та підтримати. 

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах