161679
18:38 19.042024

Дві прем’єри в Ужгороді презентує Закарпатський обласний театр драми та комедії

Життя 804

Покази мюзиклу «Гуцулка Ксеня» та історичної хроніки «Остання ніч у Хусті» у виконанні акторів обласного театру драми та комедії (м. Хуст) 24–25 квітня в Ужгороді анонсували на брифінгу в ОВА.

Директор департаменту культури обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук високо відзначив обидві вистави та наголосив, що театральне мистецтво – це передусім живе спілкування акторів, які діють на сцені, з глядачами.

«Таке спілкування – це обмін думками та почуттями. Дуже важливо, які думки, які почуття виникають у глядача після перегляду вистави, і саме в театрі відбувається арттерапія», – зазначив Євген Тищук.

Наприклад, історична хроніка «Остання ніч у Хусті» розповідає про Президента Карпатської України Августина Волошина як про знакову постать у нашій історії та як про живу людину, в котрої, як і в кожного з нас, також є емоції та власні переживання.

За словами директорки-художньої керівниці Закарпатського обласного театру драми та комедії Олесі Чепелюк, такі вистави потрібно створювати, щоб не тільки за допомогою підручників, а й через мистецтво залучати людей до вивчення історії, показувати, якою різноманітною та цікавою вона є.

Своєю чергою режисер-постановник театру, а також актор, який грає Августина Волошина, Володимир Завальнюк підкреслив, що основний задум твору в тому, щоб нагадати всім, що перемога є, була й буде, і це безумовна істина.

Оскільки театр славиться своїм оркестром та акторами, які професійно співають, колектив також вирішив поставити мюзикл «Гуцулка Ксеня». Олеся Чепелюк зазначила, що робота над створенням вистави тривала близько пів року і була доволі клопіткою, однак у Хусті мюзикл уже зібрав сім аншлагів.

Вистава містить 19 музичних творів різних жанрів. Її лейтмотивом є відома пісня «Гуцулка Ксеня», яка з ліричної мелодії на початку твору переходить у пристрасне танго. Докладно про створення партитури, роботу з музикантами й вокалістами розповіла музична керівниця театру Тетяна Бунчикова.

Мюзикл «Гуцулка Ксеня» покажуть 2️⃣4️⃣ квітня на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка», історичну хроніку «Остання ніч у Хусті» – 2️⃣5️⃣ квітня на великій сцені облмуздрамтеатру.

Початок о 18:00.

Квитки на вистави можна придбати в касі театру або на Karabas.com.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах