160988
09:13 4.042024

У Хусті пройшов Всеукраїнський молодіжний театральний фестиваль «FantaziaFest-2024»

Життя 1307

Протягом декількох днів Хуст фестивалів. У Закарпатському обласному театрі драми та комедії проходив II Всеукраїнський театральний фестиваль для дітей та юнацтва FantaziaFest-2024.

Подія зібрала майже три десятки творчих колективів із різних куточків держави, у тому числі із Харкова, Миколаєва, Одеси, Києва, Бучі, Бердичева, Вінниці, Шостки, Луцька, Львова, Чернівців, Конотопу, Южноукраїнська, Хмельницька, Львова, Запоріжжя та Хуста.

«Такого масштабного дитячого фестивалю Закарпаття раніше не бачило ніколи. Ми мали майже 500 учасників, за звання кращого змагалися 26 колективів, їх судили 9 авторитетних театральних діячів, представників театральних ВУЗів, акторів. Загалом феєричне дійство об’єднало людей, які хотіли показати іншим щось цікаве, незвичне, прекрасне, – розповіла «Карпатському об’єктиву» директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театрі драми та комедії Олеся Чепелюк.

«Дуже б хотілося, аби фестиваль став традиційним, адже він дійсно вартий уваги. І те, що він змінив географію, адже починався колись у місті Прилуки, для нас є хорошим бонусом. А вперше проводився захід у березні 2019 року. Загалом це – фестиваль незламних театрів, таких же нескорених, як і всі українці», – наголосив виконувач обов’язки міського голови Хуста Василь Губаль.

«Фест зібрав дитячі театральні колективи, які працюють в умовах війни з усіх куточків України, – зазначив директор департаменту культури Закарпатської ОВА Євген Тищук. – Розраховано було подію на п’ять робочих днів. Під час кожного з них ми запланували усілякі цікаві акції і зробили так, аби кожен учасник поїхав додому з нагородами, дипломами та масою незабутніх емоцій. Крім того, члени журі під час фестивалю проводили для бажаючих різні майстер-класи та творчі лабораторії з провідними режисерами України».

Метою «FantaziaFest-2024» було подарувати радість передусім тим, хто проводить репетиції вистав онлайн або у бомбосховищах, створити затишок для дітей та молоді у безпечному місці та нагадати, що мистецтво вічне і навіть війна не перешкода для творчості. Юні театрали мали змогу відволіктися від страшних реалій, знайти нових друзів і прозвітувати талантами.

Цікаво, що вистава «Скалічені та сильні» (Запоріжжя), у якій гостро розкриті страшні реалії сьогодення змусила глядачів плакати та співпереживати акторам, які неймовірно реалістично відтворити складні будні українців у ці непрості часи. У цьому, зокрема, зізналася директорка фестивалю Тетяна Погребняк.

За результатами голосування журі обрало кращий колектив, володарів гран-прі. І ним став талановитий дитячий гурт запорізького театру «СВіЯ». У свою чергу, закарпатці також не залишилися без відзнак. Театр-студія «ТеатрХ» Закарпатського обласного театру драми та комедії, що презентував роботу «Чарівне горище» режисерки Олесі Чепелюк, отримав відзнаку «Краща сценографія».

«Для нас це була і презентація театру, і змога долучитися до благодійної місії, – наголосила директорка-художня керівниця ЗОТДК. – Усі діти мають потребу в тому, аби себе показати на сцені, змінити оточення, відволіктися від проблем. Ми ж повинні піклуватися про них, адже кожна повітряна тривога там, де вони живуть, пов’язана з реальною небезпекою».

Загалом організатори не залишили без уваги жоден колектив. Частину учасників нагородили у відповідних номінаціях, а решту – дипломами лауреатів.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах