159559
16:39 1.032024

Незадекларована праця в Україні: тінь, що потребує прозорості

Життя 705

Україна, як багата на талановитих людей та ресурси країна, стикається з однією серйозною загрозою для свого економічного розвитку та соціальної справедливості. Цією загрозою є незадекларована праця – явище, яке ховається в тіні і має негативний вплив на суспільство в цілому.

Незадекларована праця охоплює роботу, яка відбувається без офіційної реєстрації та оподаткування. Це включає нелегальні операції на ринку праці, де працівники працюють без оформлення договорів та соціального захисту. На перший погляд може здатися, що ця проблема стосується лише фізичних осіб. Однак насправді незадекларована праця зачіпає кожного.

По-перше, незадекларована праця позбавляє державний бюджет важливих податкових доходів. Роботодавці та працівники уникають сплати податків, що створює прогалину у фінансуванні освіти, охорони здоров’я та інших важливих сфер суспільного життя. Це має прямий вплив на якість надання послуг та можливості розвитку країни.

По-друге, незадекларована праця сприяє поширенню соціальної нерівності. Професійна захищеність, доступ до соціального страхування та інших пільг залежать від офіційного статусу працівника. Люди, які працюють у «тіні», позбавлені таких прав та захисту і це поглиблює проблему бідності та соціальної вразливості.

По-третє, незадекларована праця підриває ринок праці. Роботодавці, які використовують нелегальну працю, уникають сплати мінімальної заробітної плати та не дотримуються норм безпеки на робочому місці. Це створює нерівні умови для офіційних підприємств та працівників, підриває конкурентоспроможність та погіршує умови праці.

Незадекларована праця також загрожує економічній стабільності країни. Вона утруднює привернення іноземних інвестицій та розвиток власного підприємництва. Нелегальна конкуренція порушує правила гри та створює невизначеність для бізнесу.

Незадекларована праця – це не лише проблема окремих осіб, але й загроза для розвитку країни в цілому. Для того, щоб побудувати справедливу та стабільну економічну систему, яка сприятиме національному процвітанню, необхідно підвищувати обізнаність про цю проблему та спільними зусиллями вживати ефективних заходів для боротьби з незадекларованою працею.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області Західного міжрегіонального управління Держпраці

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини