123000
17:16 29.022024

Три закарпатські медзаклади беруть участь у Програмі транскордонного співробітництва «Польща – Україна 2021–2027»

Життя 829

Три медичні заклади Закарпаття беруть участь у Програмі транскордонного співробітництва «Польща – Україна 2021–2027» за пріоритетом «Охорона здоров’я». Йдеться про Хустську центральну лікарню ім. Віцинського О.П., Обласну дитячу та Закарпатську обласну клінічну лікарню ім. А. Новака.

Як повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький, завдяки цим грантовим проєктам у лікувальних закладах на прикордонних територіях вдасться суттєво покращити якість медичних послуг, доступ до них, а також підвищити кваліфікацію персоналу.

За його словами, в лікарні в Хусті мають намір підвищити доступність до малоінвазивних, неінвазивних хірургічних та ортопедичних втручань. Проєкт, орієнтовна вартість якого становить близько 1 млн 603 тис. євро, реалізовуватимуть спільно з лікувальним закладом польського міста Білосток.

У закладі планують зробити ремонт приміщень операційного блоку, замінити операційні столи, лампи та закупити необхідне обладнання (лапароскоп з відеосистемою 4К, гістероскоп, моно- та біполярний резектоскоп, цистоскоп тощо).

Також Мирослав Білецький зазначив, що Обласна дитяча лікарня (Україна) спільно з Білостоцькою університетською дитячою лікарнею (Польща) втілюватимуть проєкт «Цифровізація дитячих лікарень». Завдяки цьому у нашому закладі комп’ютеризують робочі місця лікарів, придбають сервери та оновлять мережі. Крім того, закуплять комп’ютерний томограф, рентгенодіагностичний комплекс, апарат УЗД, 3D-лабораторію ходи.

Це дозволить не лише покращити якість медичних послуг, а й забезпечить фахівцям обмін передовим досвідом, створить основу для медичних консультацій між підрозділами. Орієнтовна вартість проєкту – 2 млн 750 тис. євро.

«Міста-партнери – Люблін та Ужгород – стикаються з труднощами у доступі до сучасних діагностичних та терапевтичних методів у сфері серцево-судинних захворювань та захворювань, що потребують нейрохірургічного лікування, зокрема у жертв військових конфліктів», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Проєкт передбачає закупівлю ангіографічної системи та лабораторного обладнання, обмін знаннями між співробітниками Обласної клінічної лікарні ім. А. Новака та Воєводської спеціалізованої лікарні імені Стефана Кардинала Вишинського в місті Люблін, а його орієнтовна вартість – 2 млн 854 тис. євро.

Термін реалізації проєктів розрахований на 24 місяці. Зокрема, цьогоріч учасники програми планують підписати контракти, спланувати заходи на найближчі 2 роки, здійснити ознайомчу поїздку в Польщу, провести стартову конференцію та запустити закупівлю обладнання.

Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини