158307
11:56 28.012024

На Великоберезнянщині пацієнтку доставили до «швидкої» на санчатах

Життя 1459

На Великоберезнянщині учора відбулися два випадки транспортування пацієнтки до «швидкої» на санчатах. Виклик надійшов о пів на п’яту пообіді із с. Загорб: «У 58-річної пацієнтки температура 40 °С, задуха, біль у грудях, запаморочення, втрачає свідомість». Медична бригада у складі фельдшера Павла ДРАНЧАКА та водія Сергія ГОТРИ виїжджає на виклик.

«Коли почули адресу, то одразу повідомили диспетчера, що, ймовірно, доведеться частину шляху долати пішки. Добре знаємо цей регіон і завжди у зимовий час проблема дістатися», – розповідає фельдшер.

При спробі заїхати на крутий схил, медичне авто ковзало і зупинялося.

«Залишили машину внизу, взяли медикаменти та апаратуру і попрямували вверх. 1,5 км – і ми на місці. Огляд пацієнтки, кардіограма, тиск, визначення сатурації та рівня цукру тощо… Маємо підозру на пневмонію та напад стенокардії. Сатурація загрожуюча – 83 (!!!). Дію максимально швидко: внутрішньовенний доступ, інфузія. Напад стенокардії та задухи – знято, також введено жарознижуючий розчин. Після стабілізації стану пацієнтки – транспортуємо до автомобіля «екстренки». Найзручніше і найшвидше в цій ситуації – санчатами. Чоловік хворої разом з дружиною сів на цей транспортний засіб і вправно «з вітерцем» з’їхав аж до самої швидкої. Одразу ж в машині підключаємо кисень і веземо пацієнтку до Великоберезнянської лікарні».

В стабільному стані медична бригада доставила хвору до медзакладу.

«103» нагадує: Зараз сезон грипу та ГРВІ, які зазвичай можна лікувати в домашніх умовах. Але в деяких випадках буває ускладнення, в т. ч. і пневмонії, відтак, може знадобиться термінова медична допомога.

Викликати швидку необхідно якщо:

Висока температура не знижується після п’яти днів хвороби.

Температура вище 40 градусів.

Сильний головний біль в області потилиці, який не проходить після прийому знеболюючих.

З’являються задишка, запаморочення.

Виникають судоми.

З’являється геморагічний висип (висип у вигляді червоних крапок).

У групі ризику: діти до 6 років, люди похилого віку, люди з серцево-судинними захворюваннями, нирковою недостатністю, неврологічними хворобами.

Про це повідомляє 103 Закарпаття.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах