158034
14:56 22.012024

У Берегові уповноважений уряду Угорщини розповів про допомогу українським біженцям

Життя 2862

Уряд Угорщини продовжує допомагати всім українцям, які рятуються від війни, а також підтримувати закарпатських угорців, щоб вони залишалися та розвивалися на своїй батьківщині, наголосив уповноважений уряду Угорщини з питань українських біженців Норберт Пал, виступаючи в Берегівській філії навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» (МСС) 18 січня.

На першій в цьому році відкритій лекції присутніх привітала директорка Берегівської філії навчального центру «Матіас Корвінус Колегіум» Беата Добша. «Нам, закарпатцям, у певному сенсі дуже пощастило, адже наш край залишається острівцем миру та місцем, яке надає прихисток, безпеку та можливості людям, котрі жили у тих частинах України, що постраждали від масштабних атак. Значну допомогу нам надали й сусідні країни, зокрема Угорщина, яка підтримувала і продовжує підтримувати тих, хто був змушений покинути свої домівки через бойові дії», – наголосила Беата Добша.

Угорщина надає допомогу біженцям із першого дня початку російсько-української війни. Для координації роботи в цьому напрямку була створена урядова комісія, діяльність якої, а також роботу з масштабної допомоги Угорщини Україні та українцям підсумував під час виступу в Берегові уповноважений уряду Норберт Пал.

Через кілька днів після початку війни, 4 березня 2022 року, Європейський Союз активував свою директиву про тимчасовий захист громадян України, згідно з якою вони отримали право залишитися в певній країні та отримувати певні преференції виключно на основі факту громадянства України. У цьому є як переваги, так і певні недоліки, адже, на відміну від статусу біженця, статус тимчасового прихистку надається тільки на певний період часу, наразі Євросоюз продовжив його до 4 березня 2025 року.

Норберт Пал наголосив, що більшість закарпатських угорців не покинула батьківщини та відповідно до своїх можливостей вони роблять усе можливе для збереження цього стану. Водночас дуже прикро, що у європейській країні вирує війна, внаслідок якої дуже багато громадян виїхало з України за кордон. За статистичними даними, до листопада 2023 року на територію Угорщини в’їхало 1 200 000 українських біженців, понад 640 тисяч громадян України скористалися певним видом допомоги в п’яти пунктах підтримки біженців на кордонах, вокзалах і близько 40 тисяч отримали статус про надання притулку.

«Окрім турботи про кожного, хто шукає притулку в Угорщині, для нас також дуже важливо підтримувати та зміцнювати закарпатську угорську громаду в цей важкий період», – наголосив Норберт Пал.

Окрім таких функцій як прийому, базового забезпечення, розміщення, проїзду, правової та фінансової допомоги біженцям з України, уповноважений уряду розповів і про грандіозну роботу волонтерів та благодійних організацій, а також про кроки уряду щодо створення умов для довшого перебування біженців і сприяння їхній соціальної інтеграції. Окрім можливості проживання протягом більш тривалого часу, забезпечується доступ до освіти та системи охорони здоров’я, громадяни України, які мають статус притулку, звільняються від отримання дозволу на роботу.

Норберт Пал також нагадав, що компанія «Державні залізниці Угорщини» (MÁV) з початку війни забезпечує безкоштовний проїзд від кордону українським біженцям. Так, із початку війни було видано близько мільйона таких так званих «квитків солідарності».

Щодо українців, які рятуються від війни, також важливо, щоб вони знайшли українську громаду в Угорщині, де б могли плекати свої традиції та допомагати один одному в нинішній ситуації. У цьому сприяють органи самоврядування українців, які діють в Угорщині, об’єднання. Значним кроком стало відкриття школи української мови імені Лесі Українки в Будапешті. 

Найбільшу допомогу для біженців надає уряд Угорщини, який прагне забезпечити українцям стабільне та безпечне середовище, зазначив уповноважений, додавши, що витрати, понесені у зв’язку з війною в Україні, вже перевищують 80 мільярдів форинтів.

Наразі Угорщина реалізовує наймасштабнішу гуманітарну програму в своїй історії, адже, окрім прийому та забезпечення українських біженців, також допомагає й іншим чином на території України: доставляє продукти харчування тривалого зберігання, медичне обладнання, автобуси, генератори, паливо. Так, у селі Загальці Бучанського району на Київщині за підтримки уряду Угорщини відкрили дитячий садочок, який постав на заміну зруйнованого під час російської окупації, триває ремонт школи. У Бучі створено та обладнано станцію швидкої допомоги. У Синяку Бучанської громади за підтримки Угорщини будується багатофункціональний муніципальний центр, де будуть знаходитися, зокрема, ЦНАП, амбулаторія, поштове відділення. 

Угорщина й надалі надаватиме гуманітарну допомогу, наголосив Норберт Пал. Він додав, що уряд Угорщини залишається відданим бажанню допомогти всім людям, які рятуються від російсько-української війни, а також ідеї збереження та розвитку закарпатських угорців на їхній батьківщині.

 (CsA/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах