157929
12:47 19.012024

На Закарпатті актори Угорщини показали виставу «János Vitez» за твором Шандора Петефі у сучасній версії

Життя 2198

16-17 січня 2024 року на сценах Закарпаття актори Угорщини показали музичну виставу «János Vitez» у сучасній версії за твором Шандора Петефі. Заходи відбулися у рамках програми «Культурний караван Закарпаття» та завдяки організації Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Закарпатські шанувальники театру змогли насолоджуватися незвичайним жанром вистави.

16 січня угорські актори показали виставу в Мукачеві, в Угорському домі імені М.Мункачі. А 17 січня виступили перед публікою в Яношах, ​​в готелі «Helikon».

Присутніх привітав Іштван Дебнар, тимчасовий адміністратор Консульства Угорщини в м.Берегово. Він зауважив, що Ш.Петефі написав твір у далекому 1844 році, але він не втрачає актуальності досі. «У рамках програми з нагоди відзначення 201-ої річниці з дня народження угорського письменника Шандора Петефі ми зблизька ознайомимося з творчістю великого поета. А зараз завдяки таких видатним акторам Угорщини можемо насолоджуватися виставою «Витязь Янош» на Закарпатті у новій версії виконання», – додав пан Дебнар.

Цього разу поема ХІХ століття прозвучала в обробці трьох митців. Назвемо їх. Це – Корнел Мадьар – член гурту «Kult», лауреат кількох нагород Угорщини, найкращий перкусіоніст, композитор; Вероніка Тар’ян – співачка та фронтмен гурту «Veronaki», нагороджена призом Fonogram; Акош Орос – актор, лауреат багатьох нагород, Junior Prima. Автори текстів пісень – Імре Шоош та Аттіла Касаш.

«János Vitez» – один із видатних творів поета Шандора Петефі. Жанр «szіncert» поєднує в собі театральне мистецтво та концерт. Позачасовий твір Петефі іноді представлений у прозі, іноді співаний у супроводі спеціальних ударних інструментів, таких як ручний пан, сталевий барабан, водофон, калімба, які грають наживо через «looper», записаний на кількох стрічках і зіграний Корнелом, створюючи таким чином звук навіть великого оркестру. Через музику тріо переносить слухача у казкову країну, де відбуваються події.

Вистави пройшли у хорошій атмосфері, готуючи присутніх до свята – Дня угорської культури.

Наталія ВАРОДІ, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
На Закарпатті під час свят прогнозують до 20% зростання пасажиропотоку на кордоні
15:49
Закарпаття посилює міжнародну співпрацю: угорські партнери передадуть допомогу бригаді «Хижак»
15:26
В Ужгороді влаштували новорічне шоу з участю повітряних гімнасток
15:14
На Закарпатті підбили підсумки ветеранської політики за 2025 рік і визначили пріоритети на 2026-й
14:52
Майже тисяча ужгородських дітей безкоштовно відвідали казкову виставу в облмуздрамтеатрі
14:30
6 років ув’язнення за наркоторгівлю: в Ужгороді прокуратура довела вину рецидивіста за збут психотропів
14:08
Всі новини
Головне