![157406](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1370-1536x1024.jpg)
Закарпаття отримало першу партію гуманітарної допомоги від Польщі на 1 млн грн
Нові холодильники, пральні машини, мікрохвильовки – вкотре комунальні заклади Закарпаття отримали гуманітарну допомогу від партнерського регіону з Польщі – Підляського воєводства.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1370-1024x683.jpg)
Передача першої партії вантажу, на суму 1 млн грн, відбулася в Ужгороді 29 грудня. Гуманітарна допомога одразу буде розподілена розподілена між:
Закарпатською обласною клінічною лікарнею імені Андрія Новака, Обласною дитячою лікарнею, Обласним закладом надання психіатричної допомоги м. Берегово, Закарпатським обласним дитячим санаторієм «Малятко», Академією культури і мистецтв, Мукачівським професійним аграрним ліцеєм ім. Михайла Данканича. Решту польські партнери планують доставити до кінця січня 2024 року, теж на суму 1 млн грн.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1397-1024x683.jpg)
– Ця гуманітарна допомога надається Закарпаттю у співпраці між Закарпатською обласною радою та Урядом Маршалека Підляського воєводства у рамках проєкту «Підтримка без кордонів». Зокрема допомогу закупили за кошти ЄС у межах програми транскордонного співробітництва «Польща – Україна». Тож завдяки цій допомозі нашим медичним, соціальним та освітнім закладам вдасться покращити якість наданих послуг населенню, – розповів голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай.
Загалом гуманітарний вантаж включає: 2 електрогенератори, 109 одиниць побутової техніки (холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі) та 200 комплектів медичного індивідуального захисту. Також польськими партнерами передано 77 потужних павербанків, які будуть скеровані для потреб ЗСУ.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1430-1024x683.jpg)
Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака отримає 10 нових холодильників, 10 пральних машин та 5 мікрохвильових печей.
– Побутова техніка буде розміщена здебільшого там де лікуються військові, для їхнього комфортного лікування, – наголосив головний лікар цього закладу Юрій Яцина. – Дуже дякуємо польській стороні за те, що вони передали нам цю нову техніку для роботи лікарні.
Логістику гуманітарного вантажу з польського Білостока до Ужгорода забезпечено завдяки фінансовій підтримці Фонду міжнародної солідарності, який заснований та фінансується Міністерством закордонних справ Польщі, а також за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Христина БІКЛЯН
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1375-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1377-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1379-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1385-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1387-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1412-1024x683.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/img-1427-1024x683.jpg)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися