![155348](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/141120231699964206-1536x1152.jpeg)
Вишківський ліцей за сприяння Карітасу отримав шкільне приладдя
У Вишківському ліцеї ім. Ференца Келчеї за сприяння католицької благодійної організації «Карітас» відкрили по-сучасному обладнаний клас німецької мови. Раніше в закладі її не вивчали, але керівництво поставило собі за мету збільшити кількість іноземних мов і, крім англійської, викладати також німецьку.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/141120231699964206.jpeg)
Благодійна організація вже неодноразово допомагала селищу. За її сприяння раніше такий кабінет облаштували в україномовній школі. А тепер шкільне приладдя й технічні засоби доставили в угорськомовний ліцей. Директор католицького Карітасу Угорщини Габор Ейчі під час передачі привезеного зазначив, що, на думку представників організації, важливо підтримувати не лише місцевих мешканців та вимушених переселенців, але й заклади, де навчання проводиться угорською мовою. Тож регулярно допомагають садочкам, ліцеям та школам задля збереження угорськомовної освіти в області. «Цього разу ми привезли шкільне обладнання: парти, книжки та інші речі, які стануть у нагоді. Усе це було зібрано й доставлено за допомогою німецького благодійника та за підтримки меценатів з Угорщини. Сподіваємося, це також сприятиме збереженню угорської мови та успішності навчання», – зазначив Габор Ейчі.
Вивчення німецької мови має значний попит у селищі. З ініціативою розпочати її викладання виступив голова територіальної громади Ярослав Гайович і для реалізації свого задуму знайшов партнерів у Карітасі.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/visksuli-3-1024x768.jpeg)
«Сьогодні важливий день у житті нашої громади. Здійснилася моя давня мрія. Нині ми відкриваємо клас для вивчення німецької мови у Вишківському угорськомовному ліцеї. Це вже другий такий кабінет у селищі, адже раніше ми відкрили подібний клас в україномовній школі, де вже проводиться викладання німецької мови. Це дуже важливо для нас, адже багато хто з селища працює в Німеччині. Я дуже вдячний нашим партнерам з Угорщини та Німеччини, завдяки яким ми все це реалізували», – повідомив Ярослав Гайович.
Парти, дидактичні посібники, підручники, проєктор, комп’ютери для Вишківського ліцею доставили з Німеччини за сприяння посла доброї волі Карітасу в Німеччині Клауса Гьона. Йому небайдужа доля закарпатців, тож він щоразу особисто долучається до таких ініціатив.
«Для мене важливо підтримувати очільника громади в його зусиллях щодо освіти, – наголосив Клаус Гьон. – Ми працюємо вже як злагоджена команда. Цю допомогу привезли за сприяння католицьких благодійних організацій. Ідеться загалом про обладнання для чотирьох класів, раніше – для іншої школи, а тепер для угорськомовного ліцею. Усе це задля того, щоб вивчення мови відбувалося в обох навчальних закладах у сучасних умовах».
Раніше у Вишківському ліцеї ім. Ференца Келчеї німецьку мову не викладали, тож керівництво навчального закладу зраділо можливості збільшити кількість іноземних мов, які вивчатимуться в школі.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/visksuli-4-1024x768.jpeg)
«Адміністрація громади звернулася до нас з питанням, чи не хотіли б ми розширити сферу мовної підготовки. Дотепер у нашому закладі німецька не викладалася. Раніше діти вивчали французьку, зараз – англійську. Ми були раді збільшити кількість мов і з радістю долучилися до програми. Отримали обладнання для початку навчання, парти, стільці, мобільний проєктор та інші технічні пристрої, які допоможуть у вивченні мови. Плануємо якомога швидше приступити до викладання німецької в нашій школі», – повідомила директорка Вишківського ліцею ім. Ференца Келчеї Ілона Цебей.
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися