155173
17:39 11.112023

Військові провели заняття з мукачівськими школярами

Життя 1973

Військові Державної спеціальної служби транспорту організували пізнавальну зустріч з учнями Мукачівського ліцею №5. На території навчального закладу для дітей провели навчання з тактичної медицини, мінної безпеки та розповіли особливості використання дронів.

Зазвичай саме локація з дронами, викликає у дітей найбільший інтерес. Адже, окрім вичерпної інформації про літальні апарати, школярі мають змогу спробувати себе операторами дронів. Використовуючи спеціальні окуляри, вони бачать, що фіксує камера, тобто, слідкують за польотом.

«На сьогоднішньому заході, а саме на нашій локації, ми ознайомлюємо старшокласників з дронами, всі про них чули, але багато особисто не бачили. Тому ми даємо змогу не тільки дізнатись цікаву інформацію про можливості та різні характеристики дронів, а також спробувати відчути себе трішки оператором БПЛА, побачити власними очима політ FPV дрона. Адже FPV дрони це зараз – зброя, а раніше це було хобі. І в мирному майбутньому в Україні цей напрям буде далі розвиватись. А поки ми робимо все, щоб перемогти ворога, попри всі перепони внутрішніх паразитів. Наша локація підліткам дуже цікава, задають багато питань, з цікавістю розглядають, крутять, все що ми дали для ознайомлення. Я сподіваюсь це ще більше вплине на їхнє зацікавлення сучасними технологіями, а наші розповіді збагатять їхній патріотизм та любов до України!», – розповідає військовий інструктор з FPV БПЛА Володимир, позивний «Блінчік».

Перші заняття військові проводили більше, як протимінну безпеку. Вже згодом, побачивши інтерес школярів, вирішили розширили й додати інші цікаві локації, розповідає начальник служби зв’язків з громадськістю 711 полку Державної спеціальної служби транспорту Олег Писарець.

«Я вважаю, що такі заходи дуже важливі, тим паче, що зараз у школах навіть з’явився обов’язковий предмет – це «Захист України». Нашим військовим доводиться саме зараз захищати нашу Батьківщину, тому ми показуємо, що саме вони для цього використовують. На одній з локацій в нас є навіть протимінні черевики. Колись їх почали робити канадці, але згодом зміг виготовляти і підприємець з Харкова», – каже Олег Писарець.

Половина черевиків друкується на ЗД- принтері, саме на ця частина, так би мовити, гасить вибух. Користуючись такими черевиками, людина, натрапивши на протипіхотну міну, може обійтися лише переламом кінцівки. Без черевиків – це втрата кінцівки.

Ці міни каже, старший лейтенант, командир взводу розмінування Артем Преображенський заборонені конвенцією Женевською, але ворог їх використовує. Як виглядають і інші вибухові пристрої військовий продемонстрував школярам на своїй локації. Також діти мали змогу спробувати в роботі і металошукач, важливий атрибут роботи саперів.

«Поля та посадки у Харківській області, які були звільнені досить заміновані. Переважно великі площі, там де багато рослинності, там здебільшого протитанкові міни. Небезпека полягає в тому, що там дуже мало металевих деталей і вони дуже слабо виявляються металошукачем. І здається, ніби це протитанкова міна, але вона може спрацювати і на 90 кілограмів, коли сапер у повному спорядженні. Такі випадки нажаль були. Тому розраховувати, що я наступлю на транспортну міну не будучи транспортом, і вона не спрацює, так не можна», – розповідає Артем Преображенський.

А от заняття з тактичної медицини для дітей провів санітарний інструктор взводу Антон Сахаров. Школярам представили засоби зупинки масивних кровотеч, варіації бандажів, тренажери для тампонади, імітації ран. Військові розказали учням, як надавати першу допомогу при різних видах поранень.

«Дітям це потрібно, бо тепер такий час. І це дуже важливо, ніхто не знає, що може трапитись в той чи інший момент і треба знати, що робити до приїзду медиків», – зазначив медик.

Це вже сьомий такий захід, який відбувся на території Закарпатської області. Попередньо військові вже відвідали навчальні заклади у у Кольчині, Нижніх Воротах, Жденієві, Воловеці, Сваляві і одну зі шкіл у Мукачеві.

Ірина ГРАБКО

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
adw
Головне