154899
09:41 4.112023

Закарпатські студенти матимуть змогу навчатися у вишах Австрії

Життя 726

У рамках робочого візиту делегація Федеральної землі Тіроль Республіки Австрії зустрілася із керівництвом та студентами ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Сторони обговорили питання: налагодження співпраці УжНУ із вишами Тіроля, зокрема співпрацю у рамках програми Еразмус+, обмін студентами та викладачами, співпрацю у науковій сфері.

Іноземні гості наголосили, що сприятимуть комунікації УжНУ із Інсбрукським університетом імені Леопольда і Франца (Innsbruck University, Тіроль, Австрія). Університет є провідним вузом цього регіону, займає високі позиції в австрійських і міжнародних рейтингах. Тут студенти навчаються за 160 спеціальностями, які можна здобути на 16 факультетах. Виш має давню історію – був заснований в 1669 р, з тих пір жодного разу не закривався. Із 30 тисяч студентів, 12 тисяч іноземці, серед яких багато українців. Нині університет має спеціальну програму підтримки студентів із України, та зацікавлений у розвитку міжнародної співпраці.

У ході зустрічі сторони висловили готовність підписати договір про співпрацю та напрацювати план спільних дій. Окремо обговорили можливість налагодження співпраці медичного факультету із Інсбруцьким медичним університетом та вищими медичними школами Тіроля.

Присутня на зустрічі голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко окреслила співпрацю Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна із Інсбрукським університетом та наголосила на спільних ініціативах, які реалізуються у межах співробітництва.

Зі студентами, аспірантами, викладачами УжНУ спільно обговорили освітню програму щодо просторового та містобудівного планування, вивчення якої дає можливість одержати знання про основні завдання і шляхи планування населених пунктів та стратегій розвитку територіальних громад, що є важливим для комплексного розвитку міст та регіону.

Учасників зустрічі вітали керівники краю – голова облради Роман Сарай та голова ОВА Віктор Микита, Президентка Ландтагу Тіроль Соня Ледль-Россманн, а також т.в.о. ректора, проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач, модерував зустріч перший заступник голови облради Андрій Шекета.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини