152283
12:21 13.092023

У Батьові відбулося подячне богослужіння за відремонтовану реформатську церкву

Життя 1322

Батівська реформатська церква повністю оновилася, за що 10 вересня громада провела подячне богослужіння. «Ремонт храму був також нашим віроісповіданням. Висловленням віри в те, що ця церква буде потрібна ще довго. Ще будуть Божі люди на Закарпатті, реформати в Батьові, які хотітимуть славити Бога в цій церкві і слухати Його слово», – поділився думками та сподіваннями пастор Батівської церкви Ґейза Качо.

На початку богослужіння з апостольським привітанням звернувся декан Берегівської реформатської єпархії Ласло Товт, а затим у молитві подякував за оновлену церкву.

З проповіддю виступив єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан. «Коли ми запитуємо, за що ми можемо бути вдячними, відповідь: «Бо Бог так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Івана 3, 16). Щоби повідомити про це, будувалися та оновлювалися церкви. Ми також можемо подякувати за оновлену церкву. Тому що це місце, де проповідується слово Боже, де прославляється його ім’я і ви можете покликати його на допомогу», – відзначив єпископ. Він закликав членів церковної громади залишатися слугами Бога. «Будьте Божими слугами в тому сенсі, аби щоразу, коли ви приходите сюди, до храму Господнього, і розумієте Його послання до вас, несли його додому. Візьміть його в сім’ю, на роботу, в коло друзів, винесіть на вулиці та площі. Будьте слугами Божими щодня, коли ви почуєте Слово», – закликав Шандор Зан Фабіан.

Пастор Ґейза Качо розповів про подробиці оновлення 113-річної Батівської реформатської церкви. Отож внутрішні оздоблювальні роботи були проведені ще в 2010 році. Після цього замінили вікна та відремонтували орган 1912 року. Відреставрували і пам’ятний знак жертвам ГУЛАГу, що встановлений в саду церкви. Доріжку до входу виклали бруківкою, облаштували велостоянку, провели електричне опалення. Будівлю зовні пофарбували, відреставрували вхідні двері. А от у 2020 році виявили ще одну проблему – прогнила деревина конструкції даху вежі церкви. Відтак розпочали збір на ці цілі, до справи долучалися й уродженці Батьова, які вже давно покинули селище. Завдяки підтримці уряду Угорщини роботи змогли розпочати. Виконати їх без встановлення риштувань погодилася бригада вінницьких столярів. Після закупівлі матеріалів та підготовки у червні 2022 року приступили до заміни даху вежі костелу. Троє майстрів виконали роботу за шість тижнів. На превеликий жаль, один із них, Олексій Михайлович Брига, після завершення робіт та повернення додому у Вінницю був мобілізований і цієї весни загинув у Бахмуті. Він залишив сиротами 14-річного та 11-річного синів.

Після ремонту конструкції даху впорядкували цоколь костелу, відремонтували ливньовки. Всередині приміщення виклали нову плитку, замінили прогнилі частини лавиць. Усе це було реалізовано таким чином, аби віряни щонеділі могли відвідувати церкву. Зрештою Золтан Товт виготовив і новий вівтар.

Після констатації цих фактів Ґейза Качо зачитав уривок із 32-ї частини книги Єремії, в якій йдеться про те, що в обложеному Єрусалимі Єремія за Божою підказкою купує землю свого двоюрідного брата на території, окупованій ворогом під час війни. Він порівняв біблійну історію з нашим сьогоднішнім життям, зазначивши: відновлювати церкву під час війни незвично, але жителі Батьова засвідчили, що вірять у майбутнє.

Атмосферу богослужіння прикрасив спів церковного хору Sola Fide, виступ дітей і ансамблю «Арарат».

Місцевих привітало і чотирнадцять пасторів, які прибули із трьох реформатських єпархій Закарпаття.

Після святкового богослужіння місцеві жителі пригостили своїх гостей, які завітали сюди, щоб разом із ними подякувати Богові за оновлену церкву.

Жолт Бадо/Badó Zsolt

Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах