На Закарпатті говорили про соціальний захист на рівні територіальних громад
19 травня в ректораті УжНУ відбувся круглий стіл щодо “Соціального захисту та надання соціальних послуг на рівні територіальних громад”.
Зокрема йшлося про особливості професійної діяльності та престиж працівників соціальної сфери, а також про соціальний захист військовослужбовців та їх родин.
До дискусії долучилися посадовці, науковці, соціальні працівники, представники благодійних фондів, ветерани, студенти тощо. Онлайн до заходу приєдналася заступник Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
– Мені надзвичайно приємно, що такі дискусії відбуваються на Закарпатті. Я вражена, як зараз ваша область розвивається та реагує на соціальні потреби людей, які звертаються за допомогою. Проте по всій Україні ми маємо надзвичайно великий запит на надання соціальної підтримки людям, які постраждали від війни. Це і переселенці, і люди, які знаходяться зараз на деокупованих територіях, і родини військовослужбовців, ті хто має інвалідність чи проблеми зі здоров’ям. Тобто дуже багато людей, на сьогодні, потребують підтримки. До прикладу, у 2022 році понад 400 тисяч людей старшого віку отримали послугу піклування вдома. Звісно, що в середині цього процесу стоїть фахівець соціальної сфери, аби підтримати людину, яка цього потребує. Тому від них вимагається широко реагувати на запити людей, мати широкий набір інструментів для роботи, аби допомогти людям вирішити ту чи іншу ситуацію. Завдяки реформі децентралізації, зараз багато повноважень віддані на рівні локальних громад, – розповіла Уляна Токарєва.
У свою чергу заступник голови обласної військової адміністрації Петро Добромільський розповів, що на Закарпатті триває цифровізація сфери соціального захисту. Низка важливих послуг для військовослужбовців та членів родин зниклих чи полонених захисників уже доступна на порталі «Допомога Закарпаття». В декілька кліків на онлайн-платформі можна подати заявку на призначення кількох видів матеріальної допомоги за відповідною регіональною програмою.
– Соціальна сфера – це лице держави. Ми стикаємося з тими проблемами і людьми, які мають проблему і ми мусимо розробити той механізм, щоб її вирішити професійно. Адже головна цінність – це людина. Зараз нам потрібно відходити від черг та йти в ногу з часом. Тому вже є декілька послуг, які ми впровадили на порталі «Допомога Закарпаття», – зауважив Петро Добромільський.
Зокрема, передбачає виплати учасникам бойових дій у період воєнного стану, пораненим та травмованим, а також особам, які мають захворювання, пов’язані із захистом Батьківщини, – 5 тис. грн; також тим, які мають інвалідність І групи, – 30 тис. грн, ІІ групи – 20 тис. грн, ІІІ групи – 10 тис. грн.
На порталі можна подати заявку й на отримання допомоги в розмірі 5 тис. грн одним із членів сім’ї захисників, які під час виконання обов’язків військової служби зникли безвісти або були захоплені й утримуються незаконними збройними формуваннями на непідконтрольній Україні території.
Також для учасників військових дій тут є можливість оформити заявку на відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування до 21 дня в сумі 16 800 грн.
Подання заявки триває від 10 до 20 хвилин. Після цього вона одразу надходить до працівників соціального захисту. Заявки від військових та членів їхніх сімей розглядають протягом трьох днів. У разі неправильного оформлення заявки чи подачі необхідних документів із громадянами сконтактує соцпрацівник.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися