145913
13:48 21.042023

На Закарпатті успішно реалізували культурницьку програму «Розбіжися»

Життя 2481

Започаткували проект в румунському містечку Сейкельудворгель. Мета акції – збирання книг для угоромовних бібліотек Закарпаття.

Загалом в рамках програми “Розбіжися” (назва, мабуть, натякає прискоритися в цьому русі. М.Г.) було акумульовано 31 244 лей (майже 6 тисяч євро), з яких були закуплені нові видання для Берегівської, Батівської, Чопської, Косоньської, Великобийганьської та інших бібліотек краю, в тому числі й для облсної, а також для територіальних громад Пийтерфолви і Шаланок.

Книги були вручені представникам цих закладів та ТГ у Берегові 20 квітня.

“Акція розпочалася ще у 2022 році під час однієї з наукових конференцій в Сейкельудворгелі,- поділилася з Карпатським об’єктивом голова Товариства угоромовних бібліотек Закарпаття Єва Варга.- Тоді навіть ніхто не думав-не гадав, що вдасться зібрати таку солідну суму.”

Директор міської бібліотеки Сейкельудворгеля Ендре Севч та працівник закладу Кароль Сабов розповіли, що коли оголосили збирання коштів, до благодійної акції долучилися всі, до кого зверталися.

Слід зазначити, що в реалізації програми брали активну участь і закарпатські підприємці, винороби, керівники торгових закладів, студенти і пенсіонери, а також читачі бібліотек. Аби залучити до проекту якнайбільше осіб, організовувалися різні спортивні змагання, велокроси, забіги тощо. Попри це, в Карпатському басейні акцію підтримав 31 посол доброї волі.

Єва Варга щиро подякувала всім, хто посприяв успішній реалізації проекту.

Микола ГОРВАТ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах