137596
12:31 19.102022

На Хустщині для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, запустили Центр «Домашнє тепло»

Життя 4782

На жаль, далеко не всі закарпатські діти виховуються в належних умовах, не про всіх турбуються батьки і є такі, хто позбавлений елементарного комфорту та затишку. Наразі в Україні війна і державі дбати про всі категорії населення складно. Тим не менше, над цим питанням також працюють. У нашому краї – також.

Наприклад, у Нижньому Бистрому ще торік, аби допомогти малечі, яка не має вдома належного догляду, запустили Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло».

Центр працює і сьогодні, у ньому зараз проживає 19 діток. Їм – від 3 до 15 років.

«Ми звикли працювати з малюками із неблагополучних родин, – розповідає «Карпатському об’єктиву» директорка Нижньобистрівської гімназії Любов Ковач. – Раніше наша школа була інтернатом саме для дітей, які потрапили у складні життєві ситуації. Утім згодом система освіти зазнала реформ і ми змушені були переформатуватися. Нині на базі колишньої школи-інтернату працює власне гімназія та Центр «Домашнє тепло».

Приміщення під об’єкт надала громаді Теребле-Ріцька ГЕС, єдина у світі електростанція, розташована одразу на двох ріках.

«Колишню адмінбудівлю ГЕС обленерго передало на баланс громади, – каже «Карпатському об’єктиву» голова Хустської районної ради Назарій Павлій. – Наразі проходить процес облаштування приміщень, до повного введення в експлуатацію готове ще не все. Однак робота кипить! Роботи виконано на сьогодні на 70 відсотків. Зараз приводяться до ладу кухні, ванні кімнати та вбиральні. Проєкт фінансується з місцевого бюджету та завдяки добровільним пожертвуванням усіх небайдужих».

Приємно, що люди відгукуються і проблема діточок зачіпає закарпатців, наші земляки готові простягати руку допомоги обездоленим.

«Діти тут відчувають, що таке справжня домашня турбота, – додає Любов Ковач. – Дехто вдома був замурзаним та голодним, не мав іграшок та не чув слів любові, не знав, що таке обійми. Тут із дітками працюють фахівці. Вихователі та психологи роблять усе необхідне для того, аби малеча відчула умови максимально наближені до родинних. Діти постійно оточені увагою і любов’ю, про них піклуються».

Справді, дітки на подвір’ї Центру чисті, гарно одягнені, посміхаються. Вони безтурботно бігають і бавляться. Казкова природа довкола додає їм сил та енергії. Крім того, вони забезпечені повноцінним харчуванням, що у їхньому віці дуже важливо.

«Мені подобається, що тут є гойдалки, різні атракції. Нас смачно годують, – каже 10-річний Сергійко. – У мене з’явилися нові друзі і я з ними можу грати в футбол».

«Тут дуже гарно, – зізнається 7-річна Оксана. – Поруч річка, високі гори, ліс. На мене ніхто не кричить. Я потоваришувала з іншими дівчатами і ми багато спілкуємося та розважаємося».

І хоч малечі тут не так уже й багато, незабаром «Домашнє тепло» зможе прийняти до 80 дітей.

Зараз крім власне місцевих діточок у Нижньобистрівській гімназії проживають і вимушені переселенці. Тепер їх у пансіонаті 66, але від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тут проживало більше 200 осіб – із-під Києва, з Харкова, з Маріуполя, з Ізюма та з інших українських міст, у тому числі – з тимчасово окупованих територій. Внутрішньо переміщених пансіонат приймає із березня.

Постійно підтримує вихованців центру та переселенців фонд «Майбутнє – дітям».

Як розповів його співзасновник Олег Ігнатко, допомога не обмежується лише матеріальними речами.

«Нещодавно ми провели у Нижньому Бистрому для діток пленер. Вони мали можливість малювати, як справжні художники – фарбами і на полотні. У них, треба зізнатися, усе вийшло просто чудово! Малюнки щирі, яскраві та дуже відверті! Одним словом – неперевершені!», – запевнив він.

Для проведення цього пленеру фонд залучив Закарпатську академію мистецтв, надала діткам мольберти, сам же БФ «Майбутнє – дітям» забезпечив учасників мистецької акції полотном, фарбами та пензлями. Цікаво, що всі роботи презентовано на онлайн-виставці. Їх можна купити і таким чином матеріально допомогти родинам, які зараз проживають на базі гімназії.

Загалом творча акція у Нижньому Бистрому пройшла дійсно на належному рівні. Працює «Майбутнє – дітям» і над реабілітацією малечі, яка постраждала внаслідок війни. Крім того, спільно із партнерами – Національним олімпійським комітетом України фонд долучився до підтримки юних спортсменів і разом із групою компаній «Tolk» відкрив комп’ютерний клас для малечі із родин переселенців.

Крім того, у Нижньобистрівській гімназії фонд «Майбутнє дітям» на постійній основі обладнав творчу майстерню, аби малеча коли захоче могла активно відпочивати і пробувати свої сили у малюванні, ліпленні з пластиліну чи в інших творчих заняттях. Таким чином дітлахи можуть скоріше оговтатися від пережитого.

«Закликаю долучитися до подібних проєктів й інші населені пункти краю, – каже Назарій Павлій. – Дітки, які потрапили у складні життєві обставини, є чи не в кожній територіальній громаді і вони потребують підтримки, опіки та допомоги. Суть подібних центрів у тому, що якщо батьки стають на шлях виправлення, їхня малеча одразу ж повертається додому, у родини, які замінити ніхто і ніколи не зможе».

Та головне, аби вдома ту дитинку справді чекали… а поки що «Домашнє тепло» готове потурбуватися про малюків із неблагополучних сімей. Тут діти відчувають справжню відкритість та бачать, що таке турбота про них.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах