132280
21:47 1.072022

Випускникам Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи. Фото

Життя 6623

1 липня в будівлі реформатської церкви Берегова провели урочисту церемонію присвячену завершенню чергового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ. Розпочали святкування з виконання гімну. Після чого члени гуртка стрільців з села Шаланки (Берегівського району) в історичних костюмах епохи куруців у супроводі студенток інституту внесли до церкви історичні стяги Закарпаття.

На жаль ректор навчального закладу, Степан Черничко, не зміг особисто бути присутнім на урочистостях, проте його річний звіт та звернення зачитали перед присутніми: «24 лютого Україна прокинулася від того, що почалася війна і світ перевернувся догори дном. Мільйони українців були змушені покинути свої домівки, інші взяли зброю або протягнули руку допомоги вимушеним переселенцям.

Уже в перші дні війни ми розмістили сотні переселенців у гуртожитках інституту, де загалом перебувало 711 осіб, а зараз – 83. Наші викладачі та студенти брали участь у різноманітних акціях допомоги. Крім того, інститут надасть 24 студентські місця для молоді, яка прибула із зони бойових дій. Це означає безкоштовне навчання, гуртожиток та стипендію».

Проте Степан Черничко зазначив, що основним завданням навчального закладу залишається освітня та наукова діяльність. Після шоку, спричиненого першими днями війни, ЗУІ вдалося відновити навчання онлайн, а згодом перейти на змішане – лекції проводили через мережу Інтернет, а лабораторні та практичні роботи в аудиторіях.

Важливою подією для ЗУІ стало й видання книги, що узагальнює історію Закарпаття на майже 800 сторінках та завершення узагальнюючої праці «Географія Карпатського басейну». Відбулася також офіційна державна реєстрація двох наукових журналів інституту та триває створення третього.

Наостанок, ректор вишу звернув увагу на те, що з року в рік, випускники ЗУІ одягнені в однакову форму, а в єдності та одноманітності криється велика сила: «Проте не завжди слід вливатися в натовп. Не завжди можна з усім погоджуватися – треба знайти свій голос, свій стиль та власну думку. Це виклик, для якого я бажаю вам сил, удачі та наполегливості!».

Голова Берегівської районної ради Карло Резеш щиро подякував за запрошення на підведення підсумків чергового успішного та результативного навчального року в ЗУІ. Підтвердженням цього є те, що у 2021-2022 навчальних роках дипломи бакалавра отримали 137 студентів, а магістра – 48 випускників. 9 студентів отримали дипломи з відзнакою.

«Сподіваюсь, що всі сьогоднішні випускники назавжди збережуть у своєму серці рідний навчальний заклад та місто Берегово, де поряд з навчанням провели свої перші незалежні роки дорослого життя. Саме цей досвід супроводжуватиме їх у майбутньому», –  наголосив Карло Резеш.

Словами вітання з присутніми поділилася й Ільдіка Орос, президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. У своєму виступі вона цитувала фільм «Десь у Європі» та розповіла його коротку суть.

«Згадуючи фільм, хочу привернути вашу увагу до того, що ми, педагоги, які обрали цю благородну професію, бо любимо знання і дітей, несемо величезну відповідальність за те, що і як робимо в такій складній ситуації, в ситуації війни. Чи ми теж будемо боятися і настрахано ховатимемося, як нажахана тваринка у своєму лігві, чи, поборовши свої страхи, спробуємо зробити все для того, щоби трохи приголубити дитячу душу, допомогти дитині, аби дорослою вона пам’ятала не тільки про погане, а отримала опору для здорового та нормального життя. На жаль, ми не просто дивимося фільм на екрані, а стали учасниками війни. І хоча залпи гармат лунають далеко від нас, однак ми теж відчуваємо жахіття війни та їх опосередкований вплив. Тому несемо велику відповідальність і маємо робити все, що передбачає наша професійна клятва. А для цього необхідно подолати наші страхи та біди», – зазначила Ільдіко Орос.

Під час урочистостей з нагоди завершення навчального року прозвучали й слова подяки від випускників інституту, їхня присяга та звісно вручення дипломів за спеціальностями.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах