132072
15:48 28.062022

В Ужгороді відбулася зустріч із делегацією Консультативної місії ЄС

Життя 3328

Мандат Консультативної місії ЄС в Україні продовжено, щоб і надалі надавати підтримку українській владі, зокрема у сфері розслідування міжнародних злочинів.

Про це йшлося сьогодні в Ужгородській міській раді на зустрічі за участю в.о. міського голови, заступника міського голови Вадима Борця, заступника міського голови Василя Пинзеника та членами делегації КМЄС в Україні – керівницею регіонального представництва КМЄС у Львові Ханнелоре Вальєр (Німеччина), експертом із планування та звітності Енвером Ферхатовічем (Німеччина), політичним радником Томасом де Ріддером (Нідерланди).

У зустрічі також взяли участь начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Тарахонич, начальник відділу цивільного захисту населення управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради Сергій Дмитрієв, експерт зі стратегічних комунікацій та медіа Олексій Тищук.

Вадим Борець розповів про поточну ситуацію в Ужгороді, відзначив, що вона стабільна і контрольована. Міська рада продовжує підтримувати внутрішньо переміщених осіб – майже 3,5 тисячі ще проживають у комунальних закладах міста, їм надається й гуманітарна допомога – із тої, що наявна зараз, адже систематична допомога, яка була на початку повномасштабного вторгнення, практично припинилася. Загалом статус ВПО в Ужгороді отримали понад 24 тисячі людей. Йшлося також і про перспективи будівництва у місті житла для переселенців, адже більшість із тих, що залишилися, не мають, куди повертатися.

Сторони обговорили, у яких напрямах продовжать співпрацю. Представники місії, зокрема, надаватимуть консультації, здійснюватимуть менторство, проводитимуть тренінги та надаватимуть обладнання для прокурорів, поліції й інших правоохоронних органів, щоб допомогти їм розслідувати міжнародні злочини.

Консультативна місія ЄС, як зазначалося, підтримує й солідарна з Україною у зв’язку із нічим не спровокованою агресією росії. А також вітає Україну із набуттям статусу кандидата у члени Європейського Союзу.

Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах