131576
13:40 17.062022

На Закарпаття доставили гуманітарну допомогу, зібрану угорцями Румунії

Життя 2867

Голова Трансильванської угорської національної ради Ласло Текеш та голова Трансильванської угорської народної партії Іштван Чомортані доставили на Закарпаття чергову гуманітарну допомогу, зібрану угорською громадою Румунії. Це продукти харчування тривалого зберігання та засоби гігієни. 16 червня пакунки вивантажили в Берегівському дияконічному центрі Закарпатської реформатської церкви в присутності керівництва церковної єпархії та голови Берегівської територіальної громади Золтана Бабяка.

Гості з Трансильванії ознайомилися з роботою соціальної кухні та пекарні єпархії, відтак допомогли з розвантаженням привезеного.

Голова Трансильванської угорської національної ради, ексдепутат Європейського парламенту, колишній єпископ реформатської церкви Ласло Текеш повідомив присутнім журналістам, що надати допомогу закарпатцям їх спонукала віра.

«Але чого вартує віра без належних справ? […] На нашу думку, проти ненависті ми повинні протистояти любов’ю. Ми надаємо цю посильну допомогу з огляду на мільйони українських біженців, серед яких і закарпатці», – наголосив Ласло Текеш.

У поїздці на Закарпаття його супроводжували і трансильванські угорські фермери, котрі не лише долучилися до збору допомоги, але й організували її доставку до нашого краю.

«Це як церковні, так і громадські пожертви. У дусі прем’єр-міністра Віктора Орбана ми робимо наголос на мирі, а не воєнному насильстві. З цим пов’язана наша надія, що війна скоро закінчиться. Хоча ознаки й не найкращі, у нас є перевага – віра в Бога, котрий може змінити ситуацію», – підкреслив Ласло Текеш.

Голова Трансильванської угорської народної партії Іштван Чомортані, у свою чергу, повідомив: «Наші зусилля тісно пов’язані з роботою Трансильванської угорської національної ради, тож, звісно, ми долучилися і до цієї справи. Ця допомога зібрана угорцями Трансильванії, Секейського краю. Адже ми єдині, нас об’єднує спільна історія і ми розуміємо: те, що зараз коїться на Закарпатті, в Україні, могло статися і в Румунії. Оскільки ми також могли опинитися в такій ситуації, для нас було важливо закликати людей надати допомогу. Наразі це вже третій гуманітарний вантаж, який ми доставили на Закарпаття. Перший ми привезли в Солотвино, другий – у Берегівський район, а тепер сюди, в Берегово. Для нас було принципово допомогти тим, хто обрав тяжчий шлях та залишився на батьківщині», – наголосив Іштван Чомортані.

Він також відзначив роль фермерів, які долучилися до благодійної справи й надали частину борошна, зібраного в рамках акції «Хліб угорців», а також взяли на себе доставку на Закарпаття вантажу, який містив також допомогу, зібрану в офісах Трансильванської угорської народної партії.

За підтримку подякував єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан: «Ми дуже вдячні нашим братам і сестрам, які живуть у Румунії. Вони не лише поспівчували нам, але й доставили продукти харчування та іншу допомогу. Привезене ними борошно буде використане в соціальній пекарні, тож вона працюватиме й надалі, а спечений тут хліб отримають ті, кому він зараз такий необхідний».

Єпископ додав, що ця допомога не лише для представників угорської громади Закарпаття, але й усіх людей, які потребують її в області. Зокрема для вимушених переселенців, котрі живуть на базі навчальних та інших закладів у наших територіальних громадах, тож єпископ подякував за допомогу і від їхнього імені.

Голова Берегівської територіальної громади Золтан Бабяк, у свою чергу, висловив думку, що доставлена допомога – знак солідарності угорців. За його словами, і сам візит Ласла Текеша та Іштвана Чомортані – значна підтримка. «Нам зараз дуже важко, але з такою підтримкою нам легше боротися зі щоденними викликами», – акцентував Золтан Бабяк.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Відбулося відкриття Центру розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA в УжНУ
17:02
На Свалявщині у річці знайшли тіло 68-річної жінки
16:27
На Рахівщині корова на полонині нанесла травму жінці
15:34
На кордоні з Угорщиною митники запобігли ввезенню в Україну «псевдогуманітарки» на 700 тисяч гривень
15:13
На Закарпатті у ДТП травмовано малолітнього хлопця, який рухався на електросамокаті
14:11
Випускникам Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи
12:55
Діти прикордонників долучилися до участі у «Таборі КіМ 2024»
12:11
Закарпатські митники виявили шахраїв-експортерів, які намагалися вивезти з України понад 100 тонн сільгосппродукції до ЄС
11:32
Як закарпатцям уберегти себе від зневоднення
10:19
В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
09:40
Всі новини