![131230](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2022/06/287350499-5840075896020941-2767921661636559008-n.jpg)
На Закарпатті завершився творчий симпозіум скульпторів
Впродовж двох тижнів на території санаторного комплексу «Квітка полонини» проходив 10-й Закарпатський міжнародний скульптурний симпозіум, організований скульптором Петером Матлом та громадською організацією Pro Arte-Munkács.
![](http://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2022/06/286989566-5840075959354268-6528223588238428569-n-1024x643.jpg)
У творчому таборі працювало 13 митців. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну цього року на Закарпаття приїхало лише двоє іноземних митців – з Угорщини і Польщі. Натомість у симпозіумі брали участь 9-ро вимушених переселенців, які зараз проживають у краї.
Тематику робіт визначило саме життя і ситуація в Україні – в усіх скульптурах з каменю і металу відтворено емоції авторів, спричинені війною.
В урочистому закритті симпозіуму, яке відбулося 9 червня, взяла участь заступниця голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко, заступник генконсула Угорщини в м. Ужгород Ласло Віда, директор департаменту культури Закарпатської ОВА Євген Тищук.
![](http://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2022/06/287307111-5840075182687679-5614546464092730128-n-1024x768.jpg)
Студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв за допомогою пластичного перформансу презентували результат роботи скульпторів. Вийшло креативно і чуттєво.
– Велика шана і подяка організаторам цієї культурної події, яка презентує наш край через мистецтво. Знаю, що це — титанічна робота нашого мукачівця Петера Матла та громадської організації Pro Arte Munkács, які з 2012 року запрошують на Закарпаття іменитих скульпторів з Ізраїлю, Туреччини, Китаю, країн Південної Америки, з Євросоюзу і не тільки. Уявіть собі, що у всіх цих країнах тепер є згадка про нас. Це — найкраща позитивна реклама краю, бо культура і скульптура зокрема, не знають кордонів, – прокоментувала подію Андріана Сушко.
За словами організатора Петера Матла, по завершенні експозиції 6 вуличних скульптур громадська організація Pro Arte Munkács подарує прикордонним містам Угорщини, які першими надали хліб, прихисток, безпеку та розраду українським біженцям, що були змушені покинути свої домівки через війну. 2 скульптури залишаться у санаторії «Квітка Полонини».
Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися