130761
20:29 2.062022

На Закарпатті стартувала ініціатива з безкоштовного протезування дітей, які постраждали від війни

Життя 3896

  В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація масштабного проекту «Рухайся. Живи» з безкоштовного протезування дітей, які постраждали від війни та втратили кінцівки. Проект розпочинається на Закарпатті і об’єднає найкращих фахівців в Україні та закордоном.

  За майже 100 днів війни в Україні загинуло не тільки десятки тисяч громадян, але тисячі з них отримали травми, які спричинюють втрату працездатності та якості життя (від ран до втрати кінцівок). Сотні дітей, які втратили через військові дії кінцівки, потребують якісного протезування і Закарпаття готове допомагати у цьому. На цьому наголосив Віктор Петров,головний лікар «Превеншн Госпіталь», к.мед.нау. «Два місяці тому з ідеї, яка передбачала допомогу людям з отриманими травмами, виник проєкт, основна роль якого  –  налагодження комунікації із закордонними партнерами родичами дітей, цивільних, військових, всіх, хто буде потребувати допомоги.  Ми хочемо організувати завдяки нашим потужностям саме цю допомогу, надаючи медичну базу, забезпечуючи професійність лікарів та контроль послуг. А також створити умови для перенесення сюди виробництва якісних протезів. Запропонувати організаціям, які цим займаються, відвідати наш госпіталь, інші медичні заклади та співпрацювати за цими напрямками», – сказав Віктор Петров.

  На сьогодні лікарі вже виконують реконструктивні, косметологічні операції, які дозволяють людям повертатися до активного соціального життя. Найкращі українські лікарі, які через активні військові дії, тепер працюють на Закарпатті, готові до більш складних операцій та протезування. Для цього необхідно облаштувати біопротезну лабораторію та додатково обладнати операційну, що потребує тривалого часу. Тому перший крок – приймати в Ужгороді дітей, які потребують протезування, надавати якісну допомогу та відправляти закордон.

За словами Віктора Петрова, вже є організація у Нідерландах, готова підтримати ініціативу закарпатських лікарів. Цього тижня також стартує збір коштів на перші потреби проєкту. Ініціатива «Рухайся. Живи» діятиме на базі громадської організації «Справедливість Є», яка заснована у 2014 році, має свою історію та досвід у медичному правозахисті, ковід-допомозі, тощо.

  Тетяна Климко, к.е.н.  фінансист, співзасновник проекту, аудитор детальніше розповіла фінансову частину допомоги. «Найдешевші протези коштують від 18 тис. грн, це ті, які виконують виключно косметологічну функцію, психологічно дають можливість відчувати себе більш впевнено. Хороші, якісні протези, які дозволяють виконувати понад 30 рухів рукою коштують до 1 млн. грн. Вони дозволяють людині працювати, жити своїм життя, рухатися. В Україні виробляються виключно косметологічні протези. Крім того, дітям протези необхідно міняти частіше. Фінансовий тягар мало-хто з батьків може взяти на себе. Необхідно залучати міжнародні гранти. Ми зверталися до організацій, які зацікавлені, міжнародні компанії готові нам допомогти. Розміщення такого реабілітаційного центру у спокійній зоні буде і психологічно дуже добре для діток, і у нас велика кількість спеціалістів екстра класу».  

  Валентин Боканча, виконавчий  директор проекту «Рухайся Живи» (ГО «Справедливість Є») розповів про роботу із закордонними партнерами у Нідерландах, де наразі перебуває партнерка проєкту. «Ми відправили також пропозиції двом найбільшим виробникам протезів, чекаємо відповіді. А наша представниця у Нідерландах працює з підприємствами, які могли б допомогти».

  Геннадій Кікош, лікар ортопед, к.мед.н., дитячий травматолог детальніше зупинився на медичних особливостях проекту. «Проблема протезування була і до війни. Є у великих містах України спеціалізовані заклади– інститути протезування у Харкові, Києві. Але мова йде про розробку біофункціональних ортезів. Діток різного віку з ампутацією кінцівок дуже багато, надати цю допомогу за рахунок майже непрацюючих установ у багатьох містах немає можливості», – каже лікар. За його словами, якісні, складні протези, які майже повністю компенсують втрату якогось сегмента, втрату кистей тощо, виготовляють  у США.  Це потребує значних коштів, крім того діти швидко ростуть. Але, якщо зрушити цю проблему з місця, це була б неоціненна допомога постраждалим українцям. Адже тільки до війни, щороку в Інституті протезування у Харкові приймали близько тисячі дітей, через війну кількість пацієнтів, на жаль, зростає у сотні разів, інформує Ужгородський прес-клуб.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Відбулося відкриття Центру розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA в УжНУ
17:02
На Свалявщині у річці знайшли тіло 68-річної жінки
16:27
На Рахівщині корова на полонині нанесла травму жінці
15:34
На кордоні з Угорщиною митники запобігли ввезенню в Україну «псевдогуманітарки» на 700 тисяч гривень
15:13
На Закарпатті у ДТП травмовано малолітнього хлопця, який рухався на електросамокаті
14:11
Випускникам Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи
12:55
Діти прикордонників долучилися до участі у «Таборі КіМ 2024»
12:11
Закарпатські митники виявили шахраїв-експортерів, які намагалися вивезти з України понад 100 тонн сільгосппродукції до ЄС
11:32
Як закарпатцям уберегти себе від зневоднення
10:19
В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
09:40
Всі новини