![129253](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2022/05/dodaty-novyj-zapys-nashe-zhyttya-wordpress-10-05-2022-09-14-15.png)
Вершини гір Рахівщини ще вкриті снігом, а в місті вже розпустились сакури
Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Японці здавна шанують цю рослину. З часів Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. В наш час використовується на гербах поліції та сил самооборони Японії. Крім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.
Весняне цвітіння сакури в Японії за урочистістю можна прирівняти до національного свята. Згідно з географічним розташуванням ця подія неодночасна, офіційно вважається що цвіте вона з березня по квітень.
На Закарпаття квітучі сакури є в Ужгороді, Мукачеві, Хусті. Сакура вона теплолюбне дерево. Та не зважаючи що на горах Рахівщини ще снів, у самому місті вже розцвіли сакури. Отже, до переліку “сакурових” міст зараз можна сміливо додавати й Рахів.
Тоді, коли у рівнинній частині Закарпаття рожеві красуні вже майже відцвіли, у Рахові японська вишня лише розпустилася ніжним рожевим цвітом.
В японській культурі, на батьківщині цього вишуканого дерева, сакуру асоціюють із хмарами, оскільки вона цвіте китицями, по кілька бутонів одночасно. Крім того, цей вид вишні згадується у віршованих та прозаїчних творах, широко використовується в орнаментах.
![](http://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2022/05/1588488016-96045454-2693964984260093-469702747386544128-n.jpg)
Завдяки неповторній красі квітів та невибагливості дерева, її широко використовують для озеленення міст. Так, крім старих дерев в центральній частині Рахова кілька років тому було висаджено сакурову алею по набережній, де дерева вже укріпилися й рясно квітнуть.
Зараз місцеві жителі дуже радіють, та тішаться цим красуням.
Олена БОДНАР
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися