123012
11:25 12.012022

Закарпатцям нагадують: усі тварини, які утримуються в господарстві, повинні пройти ідентифікацію та реєстрацію

Життя 5006

Реєстрація тварин є важливою складовою державної політики України, що приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств усіх форм власності.

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у господарствах власників. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Закон приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та створює систему постійного контролю за станом здоров’я всіх тварин – великої рогатої худоби, свиней, коней, овець, кіз.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин, кожна тварина (ВРХ, ДРХ), що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше як через сім днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше як за 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, які їм належать, у тому числі котів, собак та інших дрібних домашніх тварин, що ідентифікуються за допомогою мікрочипів. Статтею 15 цього ж Закону визначено: переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів заборонено.

Ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин здійснюється з метою:

– одержання оперативної і надійної інформації про поголів’я сільськогосподарських тварин щодо статі, віку, породи та його місця перебування для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва;

– охорони території України від епізоотичних захворювань;

– контролю за санітарним станом виробництва, якістю і походженням продукції тваринництва;

– оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо ветеринарного контролю, запобігання (профілактики) виникненню, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;

– контролю за переміщенням тварин на території країни та під час їх продажу, експорту, імпорту;

– забезпечення дотримання вимог законодавства з племінної справи у тваринництві;

– оптимізації розроблення і виконання селекційних програм, організації технологічних систем у тваринництва та підвищення достовірності інформації під час сертифікації племінних (генетичних) ресурсів;

– забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини в стаді;

– підтвердження права власності на тварину.

Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу – від її виробництва до реалізації.

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
У Берегові судитимуть ексчиновника міськради, який незаконно «віддав» землі лісфонду під приватизацію
12:12
Незаконна приватизація землі в Ужгороді: поліція скерувала до суду справу щодо експосадовця департаменту міськради
11:48
Верховна Рада ухвалила закон «Про основні засади державної житлової політики»
11:37
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком
11:27
На Закарпатті чоловік організував нелегальний бізнес з переправляння чоловіків призовного віку
11:20
Хустські рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку
10:35
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком
09:29
Андрій Русин про лікування онкопацієнтів в Закарпатському обласному протипухлинному центрі
09:11
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю
08:56
Кілкість онкохворих на Закарпатті зростає
08:37
Всі новини