116420
13:01 20.072021

Тетяна Тулайдан із Рахівщини стала «Героєм-рятувальником року»

Життя 8354

Про сміливу дівчинку із села Стебний вмить дізналися мільйони людей. Під час повені, яка раптово обрушилася на село, Тетяна повела себе швидше як досвідчена рятувальниця, аніж 12-річна дитина.

10 липня Тетяна, її 7-річний брат та ще троє двоюрідних сестер та братів гралися на подвір’ї. Живуть родини поряд, їхні будинки відгороджує лише паркан. Цього дня погода зіпсувалась, після великої спеки почалася гроза.

«Почав падати сильний дощ, блискало і гриміло. Я пішла, прив’язала козу та виключила рубильник. Я бачила, як мої батьки робили в таких випадках. Казали мені завжди, що в таку погоду вся електрика має бути вимкнута. Мої менші братики і сестричка дуже налякалися, бо разом із грозою ще й почала прибувати вода. Вони плакали, а я наказала їм бігти на другий поверх і сидіти там, чекати на батьків», – згадує 12-річна Тетяна.

Коли діти піднялися на другий поверх та виглянули у вікно, то побачили, що біля автівки, яка стояла на подвір’ї, вже підтопило салон, через декілька хвилин вода піднялася так, що видно було лише дах машини. Тільки через дерево, яке придавило транспорт, вона залишилася на своєму місці. Бо в цей час водяна пастка забирала із собою все, що було на шляху. Це було справжнє цунамі, яке накрило село за лічені хвилини та було такої сили, що зносило мости та виривало бетонні опори.

У цей час додому поверталися батьки Тетяни та Юрчика, вони гребли сіно в сусідньому селі Чорна Тиса. Йшли дорослі горою і коли перед їхніми очима відкрилася ця страшна картина, в обох перехопило подих та ноги самі понесли до оселі, де вони залишили своїх дітей, розповідає Василь Тулайдан.

«Я спочатку їхав на мотоциклі, а потім і його кинув, до сьогодні не можу згадати де саме. Спустився до села, а мені вже сусід кричить, що з моїми дітьми все в порядку. Потім я і сам побачив їх у вікні. Що відбувалося зі мною в той момент, навіть ворогу не побажаєш», – розповідає пан Василь.

«Я знала, що моя дитина розумна та кмітлива, але те, що вона врятує усіх дітей, – це просто диво. Розгубитися в такій ситуації могли б навіть дорослі. Якби вони не зайшли в будинок за декілька хвилин до цунамі, навіть уявляти собі не хочу, чим це могло закінчитися. Дякувати Богу, усі живі!» – каже мама Марія.

Маленьку, але таку сміливу рятівницю відзначили, тепер вона «Герой-рятувальник року». В подарунок дитина отримала велосипед, а також мільйони теплих відгуків на свою адресу.

Ірина ГРАБКО

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах