Українських килимарів запрошують у Львів
26 червня у найбільшому виставковому просторі Львова – «Львівському Палаці мистецтв» – відбудеться відкриття масштабного всеукраїнського проекту «Килим. Сучасні українські митці». Експозиція триватиме до 24 липня. Вхід вільний.
Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці» – об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту. «Як і тканий килим, на полотні якого містяться символи з різним змістовим наповненням і у якого завжди є два боки – лицевий і зворотній, сучасне мистецтво відображає різні складові дійсності – естетичні та ідейні, позитивні та негативні, лицевий і зворотний її бік. Завжди актуальні теми життя і смерті, мінливості людської долі, закодовані у килимових візерунках, з особливою гостротою постають за нинішніх, вкрай драматичних і бурхливих обставин існування нашої країни», – говорить співкуратор проекту «Килим. Сучасні українські митці» Ігор Абрамович.
У проекті беруть участь 20 авторів, кожний з яких покаже своє бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталяції та відео-арт.
«Однією із особливостей проекту є те, що він від початку задуманий як мандрівний. Виставку показали в Карпатах, тепер проект їде до Львова, – до Києва і Харкова. І в кожному місті він розширюється, змінюється, як за рахунок нових творів його учасників, так і за рахунок нових авторів», – говорить співкуратор проекту Олександр Соловйов.
Проект стартував ще 8 квітня в с.Татарів, Івано-Франківська область, в арт-просторі Zenko Foundation на території готельного комплексу «Коруна». Карпати були обрані для офіційного старту проекту не випадково: саме в Татарові розташований основний арт-простір Zenko Foundation. Так само не випадково другим містом, де буде показаний «Килим», стане не Київ, а Львів – західна культурна столиця країни.
«Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», – впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Культурна децентралізація – вихід мистецтва за межі столиць – уже не перший рік є загальноєвропейським трендом. Україні час долучитися до нього.
Втім, у столиці проект також експонуватиметься: з 17 серпня у «Мистецькому Арсеналі». У жовтні «Килим. Сучасні українські митці» відкриється у харківському «ЄрміловЦентрі».
Куратори проекту – Ігор Абрамович та Олександр Соловйов
Генеральний медіа-партнер – Forbes Україна
Видавничий партнер проекту – Фонд ArtHuss
Партнер проекту – Кyiv Academy of Media Arts
Художники, які беруть участь у проекті:
Apl315
Катерина Берлова
Назар Білик
Мирослав Вайда
Артем Волокітін
Олексій Золотарьов
Дар’я Кольцова
Антон Логов
Тетяна Малиновська
Роман Мінін
Анна Миронова
Роман Михайлов
Зоя Орлова
Сергій Петлюк
Юрій Пікуль
Степан Рябченко
Олексій Сай
Андрій Сидоренко
Ганна Сорокова
Олексій Яловега
Про Zenko Foundation. Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень-березень, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відеоінтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися